کدخبر: ۳۵۵۵۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پدر این کودک او را ۲ سال در طویله زندانی کرده بود

اقتصاد نیوز : کودک بی گناهی که به مدت دو سال توسط پدر شرورش در یک طویله نگهداری می شد توسط پلیس پیدا شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پلیس محلی نیجریه کودک ۱۲ ساله‌ای را که به مدت ۲ سال در یک طویله به همراه بز‌ها و مرغ‌ها زندگی می‌کرد پیدا کرد. این کودک که شدیداً دچار سوءتغذیه بود توسط یک زنجیر به ستون چوبی داخل طویله بسته شده بود. این در حالی بود که پدر شرور این کودک به همراه ۳ زن و ۱۷ فرزندش در آسایش و راحتی مشغول زندگی بودند.

یک گروه از وکلای حقوق بشر به همراه ماموران پلیس روز یکشنبه با حضور در مکانی که این کودک نگهداری می‌شد او را پیدا کردند. این کودک به علت سوءتغذیه شدید به سختی قادر به ایستادن روی پاهایش بود. بنا به گفته «حمزه آتاهیرو والا»، سرتیم این گروه نجات، خانواده این کودک شامل پدر و سه زن او در داخل خانه ای که دارای امکانات خوبی بود زندگی می‌کردند.

مادر واقعی این کودک ۲ سال پیش بر اثر ابتلا به بیماری فوت کرده بود و این کودک پس از مرگ مادرش توسط پدر و سه نامادری اش در طویله نگهداری می‌شد. پلیس همچنین «جیبرین علیو»، پسر ۱۱ ساله این خانواده را که در زندانی کردن برادرش در طویله با پدر و همسران وی همکاری می‌کرد بازداشت کرد.

این پسر ۱۱ ساله به خبرنگاران گفت که برادر بزرگش مبتلا به بیماری صرع بوده و خانواده‌اش برای جلوگیری از مفقودشدن او دست به این کار زده بودند. او مدعی شد که برادرش فقط در طول روز در این طویله نگهداری می‌شد و آن‌ها برای درمان او اقدام به فروختن ماشین و خانه‌شان کرده بودند.

گفتنی است؛ قربانی که هویتش هنوز اعلام نشده بلافاصله پس از نجات یافتن به بیمارستانی در «بیرنین کِبی» منتقل شد. او اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده و تحت درمان است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند