کدخبر: ۳۵۵۷۸۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اتحادیه اروپا به توافق نرسید

اقتصادنیوز: یونان در متقاعد کردن اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل تنش‌های اخیر در دریای مدیترانه شکست خورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: یونان روز جمعه نتوانست کشورهای اتحادیه اروپا را برای اعمال تحریم علیه ترکیه متقاعد کند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا «همبستگی کامل» خود با یونان را ابراز داشت اما درخواست آتن برای تحریم‌ها علیه ترکیه را بی پاسخ گذاشت.

رسانه‌های ترکیه‌ای نوشته‌اند که درخواست یونان برای اعمال تحریم علیه ترکیه، حمایت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به همراه نداشته است.

این تحولات در حالی روی می‌دهد که یک منبع یونانی روز جمعه گفت، یک ناو جنگی یونانی در دریای مدیترانه با یک کشتی جنگی متعلق به ترکیه دچار درگیری «جزئی» شده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» به نقل از منبعی در وزارت دفاع یونان گفت، این دو کشتی جنگی به طور «تصادفی» در شرق مدیترانه با یکدیگر درگیر شدند.

نزاع طولانی‌مدت دریایی بین ترکیه و یونان این هفته بعد از آن تشدید شد که آنکارا کشتی اکتشافی «اروچ رئیس» را به آب‌هایی فرستاد که یونان هم درباره آن‌ها ادعای مالکیت دارد.

اتحادیه اروپا  چندی قبل اعلام کرد که طرح ترکیه برای انجام حفاری برای جستجوی نفت و گاز در سواحل قبرس نگرانی بسیار در این منطقه را موجب شده است. اتحادیه اروپا هشدار داده که این اقدام ترکیه موجب افزایش تنش‌ها میان این دو کشور شده و غیر قابل قبول است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند