پادشاه بحرین: توافق امارات و اسرائیل یک دستاورد تاریخی است

کدخبر: 355827
اقتصاد نیوز : پادشاه بحرین در تماس تلفنی با ولیعهد ابوظبی ذوق زدگی خود را نسبت به توافق خیانکارانه امارات با رژیم صهیونیستی نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین در تماس تلفنی روز گذشته خود با محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی، از توافق میان امارات و رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

 

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، وی مدعی شد که این توافق «یک دستاورد تاریخی در مسیر صلح است که امارات آن را در قبال اسرائیل محقق کرد».

پادشاه بحرین در ادامه ادعاهای خود گفت: این توافق در تقویت تلاش ها برای تحقق صلح و ایجاد افق های ثبات در منطقه سهیم خواهد بود.

به تازگی خبر توافق عادی سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی منتشر شده و همین مسأله گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه آل خلیفه، در این مسیر گام بر می دارد را مطرح کرده است.

پس از انتشار خبر امضای توافقنامه سازش و عادی سازی روابط بین امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی، گمانه زنی‌هایی مبنی بر اینکه آل خلیفه رسماً به پیروی از امارات توافقنامه‌ای برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی امضا خواهد کرد مطرح شده است.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا نیز پس از اعلام خبر توافقنامه بین رژیم صهیونیستی و امارات گفت: کشورهای عربی دیگری به جز امارات هستند که در حال تنظیم توافق نامه‌هایی مشابه با رژیم صهیونیستی اند.

بحرین اولین کشور عربی بود که توافق امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی را در بیانیه‌ای تبریک گفت. در بیانیه وزارت خارجه بحرین آمده است: تلاش‌های دیپلماتیک امارات برای به سرانجام رسیدن این توافق یک گام تاریخی به شمار می‌رود که باعث افزایش ثبات و صلح در منطقه خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما