کدخبر: ۳۵۵۹۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پخش گزارش خبرنگاران اسرائیلی از برج خلیفه دبی

اقتصاد نیوز : دو خبرنگار اسرائیلی برای اولین بار امروز، شنبه به طور علنی از برابر برج خلیفه دبی امارات گزارش خود را پخش کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز  به نقل از ایسنا: نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، سازمان رسمی پخش اسرائیل بخشی از گزارشی را منتشر کرد که قرار است به طور کامل امشب پخش شود. این گزارش از سوی روعی کایس خبرنگار امور عربی تلویزیون اسرائیل از مقابل برج خلیفه است.

کایس در بخشی از گزارش پخش شده، می‌گوید: برج خلیفه بزرگترین برج جهان است به طوری‌که ارتفاع آن به ۸۰۰ متر می‌رسد و به منزله نماد قدرت دبی است.

دورون هیرمن، خبرنگار کانال ۱۳ اسرائیل نیز  از این‌که اولین خبرنگار اسرائیلی است که بعد از افشای توافقنامه عادی سازی روابط تل‌آویو و ابوظبی از برج خلیفه گزارش می‌دهد، بسیار ذوق زده شده است. برج خلیفه در پشت سر هیرمن مشخص است و او در گزارش خود که قرار است امشب پخش شود به نظرسنجی مردم امارات درباره عادی سازی روابط با اسرائیل خواهد پرداخت.

در این راستا روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت شرکت‌های اسرائیلی تماس‌هایی از سوی شرکت‌های اماراتی دریافت کرده و برای استقبال از گردشگران اسرائیلی در ابوظبی و دبی اعلام آمادگی کرده‌اند.

این روزنامه نوشت: گردشگران اسرائیلی قبلا با استفاده از ویزاهای دیگر کشورها به دلیل نبود روابط رسمی به امارات سفر می‌کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند