سرلشکر باقری: هیچگونه ناآرامی در منطقه را تحمل نمی‌کنیم

کدخبر: 356062
اقتصاد نیوز : رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: قطعا رویکرد ملت ایران به این کشور همسایه(امارات) از اساس تغییر خواهد کرد و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز (یکشنبه) در نشست «هم‌اندیشی و هماهنگی فرماندهان نیرو‌های مسلح و مدیران رسانه ملی» که در محل ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد، با اشاره به آخرین تحولات منطقه اظهار کرد: متاسفانه در این ایام با مصیبت بزرگ ایجاد ارتباط بین رژیم امارات متحده عربی و رژیم کودک‌کش صهیونیستی مواجه شدیم که فوق‌العاده جای تاسف و تاثر دارد.

وی افزود: امروز در شرایطی که همه آزادگان جهان از ایجاد ارتباط و دوستی با رژیم صهیونیستی ابراز تنفر و دوری می‌کنند، یکی از همسایگان جمهوری اسلامی با وقاحت تمام اعلام برقراری ارتباط با این رژیم کودک‌کش می‌کند که این جای تاسف دارد؛ چرا که رژیم صهیونیستی برای بقای خود دست و پا می‌زند و بدون توجه به موازین اسلامی و موازین دین یهود نسبت به هرگونه ظلم و ستم در جهان اسلام و حتی با مردم خود و همسایگانش از هیچ‌گونه اقدامی ابایی ندارد.

سرلشکر باقری گفت: برای کشور امارات به‌عنوان یک کشور عربی و مسلمان چنین رابطه‌ای به‌هیچ‌وجه قابل پذیرش نیست که با رژیم متعرض به قبله اول مسلمین که مردم فلسطین را آواره و مورد کشتار و زندانی قرار داده، ایجاد رابطه سیاسی و اقتصادی کرده و آن را به‌طور علنی اعلام کند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: قطعا رویکرد ملت ایران به این کشور همسایه از اساس تغییر خواهد کرد و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد و چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: توصیه می‌کنیم که تا دیر نشده است کشور امارات متحده عربی نسبت به این تصمیم تجدید نظر کند و مسیری را ادامه ندهد که به ضرر امنیت منطقه و کشورش باشد که این قابل پذیرش نیست.

سرلشکر باقری در ادامه این نشست توجه به دفاع مقدس را یکی از مسائل فوق‌العاده مهم و حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: دفاع مقدس در تاریخ ایران اسلامی نقطه عطفی محسوب می‌شود؛ چراکه در طول دو قرن اخیر همواره در جنگ‌ها با شکست، از دست دادن بخشی از خاک سرزمین، عقب‌نشینی و حقارت مواجه بودیم، اما در دوران دفاع مقدس که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوجود آمده توانستیم با دست خالی در برابر رژیم بعثی که از حمایت بیش از ۳۰ کشور به انضمام دو ابرقدرت بلوک غرب و شرق برخوردار بود، به پیروزی برسیم و اجازه ندهیم حتی یک وجب از خاک کشور به تصرف دشمن در آید.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست در دوران دفاع مقدس منطق اسلامی و انسانی را در مقابل چشمان جهانیان به اثبات برساند و مستضعفان جهان را امیدوار کند که با کمترین تجهیزات و با قدرت ایمان نیز می‌توان در برابر مستکبران به پیروز دست یابند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: حقیقتا دفاع مقدس با آن ابعاد عالی گنجی است که همه ما باید برای استخراج این گنج عظیم تلاش کنیم و آن‌را به نسل امروز و نسل‌های بعدی نیز انتقال دهیم. ما باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا این واقعه عظیم که موجب سربلندی، افتخار، امید به آینده و حرکت جهادگونه است در جان انسان‌ها بویژه ملت ایران و مستضعفین جهان بنشیند.

وی گفت: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان مهم‌ترین رسانه اثرگذار ملی در کنار سایر ارگان‌های کشور تلاش می‌کند تا برای برگزاری هرچه بهتر چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس و نمایش این واقعه عظیم تاریخی، کار ویژه‌ای انجام دهد.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه امروز مسئله دفاع و امنیت برای همه کشور‌های جهان مهم‌ترین موضوع ملی محسوب می‌شود، افزود: اگر اقتصاد، سیاست، فرهنگ و سایر ارزش‌ها در جوامع محقق می‌شود؛ مقدمه و زمینه‌ساز آن، وجود امنیت و دفاع مطمئن و پایدار از کشور و منافع و مردم است. امروز نیرو‌های مسلح افتخار دارند که این مسئولیت را برابر قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور و اوامر فرمانده معظم کل قوا بر عهده دارند و در این رابطه نیز حداکثر تلاش را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست میان فرماندهان نیرو‌های مسلح و مدیران رسانه ملی گفت: امروز به دلیل حیطه‌بندی‌هایی که وجود دارد بسیاری از فعالیت‌های نیرو‌های مسلح از منظر مردم و جامعه دور است و طبیعی است که همکاری بین سازمان صدا و سیما و نیرو‌های مسلح سبب نمایش هوشمندانه فعالیت‌ها با رعایت اصول امنیتی و حفاظتی می‌تواند در این حوزه کمک کننده باشد و بسترساز ایجاد روحیه ملی، سربلندی ملی، هویت ملی و اسلامی در جامعه و تحقق امنیت و دفاع پایدار در کشور شود.

سرلشکر باقری گفت: عزیزان ما در صدا و سیما حقیقتاً نقش بی‌بدیلی در آگاه‌سازی ملی و عملیات رسانه کشور و همچنین مقابله با عملیات روانی و شناختی دشمن بر عهده دارند که ما قدردان زحمات رئیس محترم صدا و سیما معاونین ایشان و مدیران شبکه‌ها و یکایک عزیزان و همکارانمان در سازمان صدا و سیما هستیم.

وی افزود: صداو سیما حقیقتاً جزو سازمان‌های موفق کشور هستند که همواره در حوزه دفاع مقدس و همکاری با بخش‌های دفاع و امنیت کشور و همچنین نمایش دستاورد‌های صنایع دفاعی کشور کاری جهادی انجام می‌دهد.

سرلشکر باقری با اشاره به ضرورت اجرای جلسات فی‌مابین گفت: برگزاری این جلسات در هم‌افزایی و هماهنگی هرچه بیشتر و اجرای برنامه‌های تدوین شده موثر است؛ البته جلساتی بین بدنه دو سازمان به طور مکرر وجود دارد که این جلسات نیز توسعه و تداوم خواهد یافت.

وی در پایان گفت: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و وزارت دفاع همه یک ید واحده هستند و حضور فرماندهان عالی‌رتبه و جانشینان آن‌ها در این جلسه نشان می‌دهد که ما همچون انگشتان یک دست در کنار یکدیگر هستیم و همچون یک مشت جلوه پیدا کرده و با اقتدار کار را پیش خواهیم برد؛ لذا امروز وحدت نیرو‌های مسلح به‌عنوان یک اصل اساسی باید مورد توجه قرار گیرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما