کدخبر: ۳۵۶۰۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش‌بینی‌های بولتون از احتمال تغییر تصمیم‌های ترامپ

اقتصاد نیوز : مشاور سابق امنیت ملی ترامپ احتمال داد ترامپ درباره خروج نظامیان آمریکا از افغانستان تصمیم بگیرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ام‌بی‌اس نیوز نوشت: « جان بولتون » مشاور اسبق امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه اخیر خود با نشریه‌ای اسپانیایی از وقایعی که ممکن است قبل از انتخابات رخ دهد و ورق را به نفع ترامپ برگرداند، سخن گفت.

بولتون در مصاحبه امروز خود با نشریه «لارازان» در پاسخ به این سوال که امکان وجود رأی مخفی برای ترامپ با وجود پیشتازی حال حاضر بایدن وجود دارد، گفت: «نمی‌دانم رأی مخفی باشد یا نه اما سه ماه تا انتخابات زمان باقی است و هر اتفاقی ممکن است بیفتد. برای اصلاحات سیاسی این زمان زیادی است. ممکن است در ماه اکتبر (مهر) غافلگیر شویم. ممکن است زمان آن در چهارمین نشستمان با «کیم جونگ اون» رهبر کره‌ شمالی و اعلام صلح و خاتمه برنامه تسلیحاتی باشد. نمی‌گویم حتما رخ می‌دهد اما ترامپ ممکن است، اعلام کند.»

مشاور سابق امنیت ملی ترامپ همچنین احتمال داد ترامپ درباره خروج نظامیان آمریکا از افغانستان تصمیم بگیرد و افزود: «حتی ممکن است پیش از انتخابات از ناتو خارج شود؛ مقصود من این است که تعدد کارهای احتمالی قبل از انتخابات زیاد است. حتی او سه مناظره با بایدن دارد، ممکن است آنها به نفع ترامپ تمام شوند. به اعتقاد من نباید توانایی دموکرات‌ها برای خراب کردن انتخابات را نادیده گرفت.»

او در این مصاحبه باز هم تاکید کرد به ترامپ رأی نخواهد داد و گفت: «من کتابی به نام اتاقی که در آن اتفاق افتاد را نوشتم زیرا معتقدم آنچه در زمان حضورم در کاخ سفید رخ داد باید جایی در تاریخ ثبت شود. زمان ترک دولت جورج بوش نیز مشابه این کار را انجام دادم.»

او پیش از این نیز اعلام کرده بود که در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ آمریکا از جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و رقیب انتخاباتی ترامپ حمایت خواهد کرد.

بولتون در این مصاحبه اذعان کرد: «در انتخابات ۲۰۱۶ من به خاطر هیلاری کلینتون به ترامپ رای دادم. حالا این رئیس‌جمهور را از نزدیک دیده‌ام و نمی‌توانم دوباره از او حمایت کنم. نگرانی من به خاطر کشورم است؛ این در حالی است که او (ترامپ) جمهوری‌خواهان را نمایندگی نمی‌کند و می‌خواهم حمایتم را از او بردارم.»

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند