کدخبر: ۳۵۶۱۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک نشریه تخصصی خبرداد

آمریکا نگران رسیدن یک موشک به ایران

اقتصاد نیوز : خبرگزاری فارسی زبان روسی خبر داده هدف اصلی آمریکا از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ترس از دستیابی به سامانه موشک ضدهوایی ۴۰۰ است.

این خبرگزاری نوشت آمریکا و اسرائیل نگران آن هستند در صورت برداشته شدن تحریم تسلیحاتی علیه ایران، ممکن است روسیه سامانه های موشکی ضد هوایی اس 400 را به ایران بفروشد.

سامانه زمین به هوای اس-۴۰۰ «پیروزی» نسل جدید سیستم پدافند هوایی روسیه است و به عنوان یک جنگ افزارهای بهبود یافته از خانواده پدافند هوایی اس-۳۰۰ به‌شمار می‌رود.این سامانه دارای برد 300 کیلومتر و توان کشف 72 هدف است.به گزارش جنگاوران سامانه اس 400 قدرت درگیر شدن همزمان با 36 هدف را دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Breaking Defense ایالات متحده و متحدانش در خاورمیانه معتقدند که در صورت برداشته شدن تحریم تسلیحاتی علیه ایران، ممکن است روسیه سامانه های موشکی ضد هوایی اس 400 را به ایران بفروشد.

در تاریخ 2 اوت، اسرائیل و ایالات متحده یک رزمایش مشترک برگزار کردند که طی آن، آنها خنثی سازی سیستم های پدافند هوایی و حمل و نقل هوایی با جنگنده های F-35 را انجام دادند.از چنین تاکتیکی ها می توان در صورت مقابله با جنگنده های روسی استفاده کرد.

نویسندگان این مقاله خاطرنشان کردند که در سال 2019 تهران قصد خود را برای به دست آوردن اس-400 ابراز کرده بود و سعی کرده بود تا با مسکو برای خرید اس 400 مذاکره کند.

به عقیده این نشریه، با توجه به چشم انداز احتمالی عدم تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران ، ممکن است همکاری های نظامی بین فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران شدت بگیرد.

 

                                                     

 

این مطلب برایم مفید است
99 نفر این پست را پسندیده اند