کدخبر: ۳۵۶۱۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ظریف: توسل آمریکا به مکانیسم حل اختلاف در قطعنامه ۲۲۳۱ از اساس بدون مبنا است

اقتصاد نیوز : وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی با اشاره به اظهارات اخیر جان بولتون نوشت: توسل ایالات متحده به مکانیسم حل اختلاف مندرج در قطعنامه ۲۲۳۱ از اساس بدون مبنا است

به گزارش اقتصادنیوز، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در توئیتی با اشاره به اظهارات روز یکشنبه جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، نوشت: « امروز بولتون نکته ای را تکرار کرد که در ۱۸ اردیبهشت ۹۷ نیز، وقتی که مشاور امنیت ملی در دولت ترامپ بود، بیان کرده بود. حداقل بولتون ثبات رای داشته است- خصیصه ای که به ویژه در دولت آمریکا غائب است. توسل ایالات متحده به مکانیسم حل اختلاف مندرج در [قطعنامه] ۲۲۳۱ از اساس بدون مبنا است.»

همچنین بنابر آنچه انتخاب نوشته است، گفتنی است، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در مقاله‌ای در روزنامه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال» به دولت آمریکا درباره به خطر انداختن حق وتو برای بازگرداندن تحریم‌های تسلیحاتی ایران هشدار داد.

وی در این مقاله نوشت که سازوکار بازگشت تحریم‌های ایران ارزش خطر نداشته و می‌تواند حق وتوی شورای امنیت سازمان ملل را که در راستای منافع آمریکا در سازمان ملل است، تضعیف کند.

ترامپ طی سخنرانی در باشگاه گلف خود در شهر «بدمینستر» پس از عدم تصویب قطعنامه پیشنهادی آمریکا با اذعان به اینکه واشنگتن از قبل می‌دانست قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت رأی نمی‌آورد، گفت: «ما می‌دانستیم که نتیجه رأی‌گیری چه می‌شود، ولی بازگشت تحریم‌ها را امتحان می‌کنیم. هفته آینده آن را خواهید دید».

 


 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند