اعلام آمادگی آقای رئیس جمهور برای تزریق واکسن کرونا

کدخبر: 356295
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرده است با ورود واکسن کرونا به این کشور نخستین کسی خواهد بود که آن را تزریق می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسپوتنیک نوشت، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، اعلام کرده است در صورتیکه واکسن کرونا وارد این کشور شود او نخستین فردی خواهد بود که این واکسن را تزریق می‌کند.

شب گذشته مادورو در سخنرانی خود در تلویزیون دولتی ونزوئلا در این خصوص گفت «خوشحالم روسیه نخستین کشور در جهان خواهد بود که مردم خود را واکسینه می‌کند.» او در ادامه اضافه کرد «زمانی خواهد رسید که همه ما واکسینه می‌شویم و نخستین کسی که واکسن را تزریق می‌کند خودم هستم. قصد دارم واکسن بزنم و در این زمینه الگو باشم.»

رئیس‌جمهور ونزوئلا در ادامه توضیح داد که دولت کارکنان بخش بهداشت، سالمندان و افراد در معرض خطر را که از نظر شرایط جسمانی پرریسک هستند را در اولویت تزریق واکسن قرار می‌دهد. مادورو گفت آمریکا به ویژه الیوت آبرامز، فرستاده ویژه دونالد ترامپ تمام تلاش خود را می‌کند تا مانع دسترسی ونزوئلا به دارو شود. او توضیح داد «آن‌ها ما را آزار می‌دهند. می‌خواهیم دارو‌های ضد ویروس کرونا بخریم ما را آزار می‌دهند و با شرکت‌های تولید کننده دارو تماس می‌گیرند و می‌گویند به ونزوئلا واکسن نفروشید.»

بر اساس آمار‌های رسمی اعلام شده، تاکنون ۳۳ هزار و ۷۵۵ نفر در ونزوئلا به کرونا مبتلا شده‌اند که از میان آن‌ها ۲۸۱ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

سه شنبه گذشته روسیه اعلام کرد به واکسن کرونا دست یافته و رئیس‌جمهور این کشور نیز اعلام کرد یکی از دخترانش این واکسن را تزریق کرده است. شرکت Gamaleya مستقر در مسکو این واکسن را تولید و نام آن را «Sputnik V» گذاشته است. این شرکت داروسازی اعلام کرده تاکنون درخواست خرید حدود یک میلیون دوز این واکسن از سوی ۲۰ کشور در جهان را دریافت کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما