درخواست استاندار از بانک ها برای وام ازدواج

کدخبر: 356323
اقتصادنیوز: استاندار کرمانشاه گفت: از بانک های استان می‌خواهیم معطلی جوانان برای دریافت وام ازدواج را به حداقل برسانند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا: هوشنگ بازوند در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که عصر امروز(27 مرداد) برگزارشد، بابیان اینکه نخبگان جوان می‌توانند یاوران خوبی برای مدیران دستگاه های اجرایی باشند، اظهار کرد: در این راستا از همه مدیران دستگاه های اجرایی استان می خواهیم که از ظرفیت نخبگان جوان در حوزه کاری خود بهره ببرند و از سوی دیگر رفع مشکلات حوزه جوانان را در دستور کار قرار دهند.

وی تاکید کرد: همچنین از مدیران استان درخواست داریم که اقداماتی که در حوزه جوانان دارند را گزارش کرده و بانک ها نیز با برنامه ریزی تلاش کنند تا معطلی جوانان برای دریافت وام ازدواج را به حداقل برسانند.

بازوند خواستار مشارکت جوانان در برنامه های توسعه‌ای استان شد و افزود: باتوجه به تشکیل مجمع جوانان استان و اینکه اعضای اصلی آن را جوانانی نخبه تشکیل می دهند، از این جوانان می خواهیم تا در حوزه رشته های تخصصی که دارند در برنامه های توسعه ای استان مشارکت کنند.

استاندار کرمانشاه اعلام کرد: انتظار داریم این جوانان با تعامل با سازمان برنامه ریزی استان راهکارها و پیشنهادات خود را در حوزه سندهای توسعه شامل جهش تولید، اشتغال، اقتصاد مقاومتی، سرمایه گذاری و رونق تولید ارائه دهند.

وی یادآورشد: همچنین یکی از چالش هایی که در استان با آن مواجه هستیم، کسب درآمدهای پایدار و اشتغال برای جوانان است که نخبگان مجمع جوانان می توانند برای این موضوعات هم راهکارهایی داشته باشند.

بازوند تاکید کرد: مجمع جوانان استان با استفاده از ظرفیت های خود می توانند اتاق فکری برای توسعه استان باشند و در شناسایی و برداشتن موانع پیش روی آن نقش ایفا کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بااشاره به وجود دو بحران تحریم های شدید اقتصادی و شیوع بیماری کرونا در کشور، عنوان کرد: علیرغم اینکه چندسالی است که آمریکا با تحریم های شدید اقتصادی مردم ما را در تنگنا قرار داده، اما خوشبختانه در بودجه امسال برای اولین بار بند ناف اقتصاد ایران از نفت بریده شده و این می تواند در سالهای آینده اقتصاد ما را از شرایط کنونی نجات دهد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اقتصاد بدون نفت همواره یکی از خواست های مقام معظم رهبری بوده، اعلام کرد: اینکه از دل تهدید تحریم ها چنین فرصتی برای کشور ایجاد شده، موضوعی است که جای تقدیر دارد.

بازوند در ادامه به تاثیرات شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد دنیا هم اشاره ای کرد و گفت: شیوع این بیماری بزرگترین بنگاه های اقتصادی دنیا را زمین‌گیر کرد و اقتصاد بسیاری از کشورها دچار مشکلاتی شد.

وی عنوان کرد: با شیوع این بیماری پیش بینی می شود در سال 1399 تولید ناخالص ملی حدود 15 تا 20 درصد کاهش پیدا کند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: با این وجود کرونا تهدیدی است که می توانیم از دل آن فرصت خلق کنیم و برگزاری رزمایش کمک های مومنانه یکی از این فرصت ها بود.

وی با تاکید براینکه نقش جوانان در برگزاری این رزمایش باید پررنگ تر شود، افزود: معتقدم پرچمدار این حرکت باید سمن های حوزه جوانان باشند و برای کمک به مردم در گرفتاری‌ها پای کار بیایند.

بازوند با بیان اینکه کرونا بحرانی است که باید تا مدت ها با آن کنار بیائیم، اظهار کرد: باید با رعایت پروتکل های بهداشتی به نحوی عمل کرده که بتوانیم سالها با این بیماری زندگی کنیم، هرچند مردم ما نشان داده اند که همواره می توانند با بحران ها کنار بیایند. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما