یک توافق دیگر اسرائیلی ها با کشورهای حاشیه خلیج فارس

کدخبر: 356338
اقتصادنیوز: وزیرخارجه رژیم صهیونیستی که امروز با همتای عمانی خود تلفنی گفت‌و‌گو کرده بود، گفت که با وزیرخارجه عمان بر سر ارتباط مستقیم و مستمر توافق کردیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: «گابی اشکنازی» وزیرخارجه رژیم صهیونیستی، شامگاه امروز (دوشنبه)، جزئیاتی درباره ارتباط تلفنیش با «یوسف بن علوی»‌ وزیرخارجه عمان ارائه کرد.

وزیرخارجه رژیم صهیونیستی در توئیتی به سه زبان عبری، انگلیسی و عربی نوشت: «ارتباط تلفنی با یوسف بن علوی بن عبدالله وزیرخارجه عمان داشتم. در صحبت‌های ما آخرین تحولات منطقه، توافق عادی‌سازی با کشور امارات و لزوم تحکیم روابط دو کشور مورد بررسی قرار گرفت».

در ادامه این توئیت آمده است: «بابت پایبندی عمان و وزیرخا خارجه این کشور به صلح و ثبات در خاورمیانه فراوان تشکر کردم. ما بر سر ارتباط مستقیم و مستمر و ادامه گفت‌و‌گوهای مهم میان دوکشور برای تقویت روند عادی‌سازی در خاورمیانه توافق کردیم. این تماس تلفنی پس از تماس تلفنی روز گذشته‌ام با شیخ "عبدالله بن زاید" همتای اماراتیم بود».

منابع خبری ساعاتی پیش از ارتباط تلفنی میان وزیر خارجه عمان و همتای صهیونیست او خبر داده بودند.

این تماس پس از آن است که عصر روز پنجشنبه ابوظبی و تل‌آویو با نظارت آمریکا اعلام کردند که روابط خود را به طور کامل عادی‌سازی کرده‌اند.

 

تیتر یک
  • قیمت بیت‌کوین بالای ۴۰ هزار دلار مقاومت می‌کند

    اقتصادنیوز: طلای جهانی صبح امروز نیز رشد قیمتی معناداری برای پس گرفتن مرز ۱۹۰۰ دلار را ثبت نکرد، تحلیل‌گران معتقدند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما