کدخبر: ۳۵۶۳۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش روسیه به حضور نظامی آمریکا در لهستان

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار کرد، افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان در افزایش تنش در مرزهای غربی روسیه سهیم خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا: براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به امضای توافقنامه بین واشنگتن و ورشو درباره افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان و حضور ۱۰۰۰ نیروی نظامی دیگر گفت: افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان مشکلات امنیتی را حل نمی‌کند، برعکس منجر به افزایش تنش در مرزهای روسیه خواهد شد.

زاخارووا افزود: این مساله در افزایش تنش و خطرات وقوع حوادث غیرعمدی سهیم خواهد بود.

این سخنگو اضافه کرد: تنها می‌توانیم بگوییم این مساله تلاشی برای وارونه نشان دادن واقعیت است. اجرای توافقات لهستان و آمریکا امکانات هجومی نیروهای آمریکایی در لهستان را تقویت خواهد کرد.

آمریکا و لهستان روز شنبه یک توافق همکاری نظامی امضا کردند که به ‌موجب آن حضور نظامی آمریکا در این کشور شرق اروپا تقویت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماه گذشته میلادی وزارت دفاع لهستان اعلام کرد آمریکا و لهستان بر سر یک توافق همکاری نظامی که راه را برای استقرار ۱۰۰۰ سرباز دیگر آمریکایی در این کشور هموار می‌کند، توافق کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند