کدخبر: ۳۵۶۴۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نتانیاهو توئیتش درباره دموکرات بودن امارات را حذف کرد

اقتصاد نیوز : بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی فایل ویدیویی مصاحبه خود با شبکه ماهواره‌ای اسکای نیوز عربی وابسته به کشور امارات را که به زبان عبری ترجمه شده بود، اندکی پس از انتشار در صفحه توییتری خود آن را پاک کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک روزنامه عبری زبان نوشت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی فایل ویدیویی که در آن امارات را کشوری دموکرات خوانده بود، از حساب توییتری خود پاک کرد.

روزنامه عبری زبان هاآرتص امروز (سه‌شنبه) نوشت، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی فایل ویدیویی مصاحبه خود با شبکه ماهواره‌ای اسکای نیوز عربی وابسته به کشور امارات را که به زبان عبری ترجمه شده بود، اندکی پس از انتشار در صفحه توییتری خود آن را پاک کرد و کمی بعد همان مصاحبه را بدون زیرنویس عبری‌اش دوباره منتشر کرد.

هاآرتص در ادامه علت حذف این توییت را این دانست که نتانیاهو امارات را در این مصاحبه کشور دموکرات خوانده بود.

به نوشته این روزنامه عبری زبان، نتانیاهو روز دوشنبه گفت، "کشور امارات متحده عربی که یک کشور سلطنتی موروثی است و ایجاد احزاب سیاسی در آن ممنوع است، در واقع یک کشور دموکرات پیشرفته است.

نتانیاهو در این مصاحبه گفت: کاری که این توافقنامه انجام می‌دهد، این است که امارات متحده عربی و اسرائیل، این دو "کشور" دموکرات و جامعه پیشرفته را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد.

نتانیاهو روز دوشنبه مصاحبه‌ای را با شبکه ماهواره‌ای اسکای نیوز عربی انجام داد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه از توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط خبر داد و این توافق را تاریخی خواند، در مقابل رهبری فلسطین در بیانیه‌ای این توافق را خیانت به قدس، مسجد الاقصی و مساله فلسطین دانست.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند