تبرئه 4 تن از اعضای حزب‌الله در دادگاه ترور «رفیق حریری»

کدخبر: 356496
اقتصاد نیوز : دادگاه ویژه رسیدگی بر پرونده ترور «رفیق الحریری» چهار تن از اعضای حزب‌الله لبنان را از دست داشتن در این ترور تبرئه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده «ترور رفیق الحریری»، نخست‌وزیر وقت لبنان اعلام کرد که سه تن از اعضای حزب‌الله در این ترور نقشی نداشته‌اند.

این دادگاه امروز سه‌شنبه در جلسه خود که به قرائت حکم نهایی در رابطه با این پرونده تشکیل شده بود، اعلام کرد که «مصطفی بدرالدین»، «حسن حبیب مرعی»، «حسین عُنیسی» و «صبرا» مبرا از هرگونه اتهام‌های مطرح شده در پرونده حریری هستند؛ چرا که ادله لازم بر اتهام این سه نفر وجود ندارد و به‌زودی یادداشتی در ارتباط با تبرئه این سه تن صادر خواهد کرد.

بااین حال، این دادگاه «سلیم عیاّش»، از اعضای حزب‌الله را «مشارکت کننده» در ترور نخست‌وزیر اسبق لبنان دانست و مدعی شد که او در این ترور دست داشته است.

این دادگاه برخرلاف ادعاهای قبلی خود که مستقیماً حزب‌الله و سوریه را متهم به دست داشتن در این ترور می‌کرد، در جلسه امروز خود گفت که «شاید حزب‌الله و سوریه انگیزه‌هایی در ترور نخست‌وزیر سابق لبنان رفیق الحریری داشته باشند ولی شواهد دال بر ایم مسئله وجود ندارد».

در حال تکمیل ...

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما