اقدام عجیب قاچاقچیان موادمخدر با جوانان

کدخبر: 356529
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان این که قاچاقچیان مواد مخدر برای آلوده کردن جوانان صدها برابر اقدمات مقابله‌ای کشور، کار پژوهشی انجام می‌دهند اظهار کرد: برای مقابله با اعتیاد، باید دانش و فرهنگ جامعه را ارتقاء داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: مصطفی جمالی روز سه‌شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در محل فرمانداری قرچک برگزار شد اظهار کرد: قاچاقچیان مواد مخدر برای ابتلاء جوانان این مواد خانمان سوز، صدها برابر کاری که ما برای مبارزه با این پدیده انجام می دهیم، صرف کارهای پژوهشی می‌کنند بنابراین اقدامات مقابله‌ای بر اساس نیاز امروز جامعه گسترش یابد.
وی افزود: هر چند که مقابله سلبی با مواد مخدر، اقدامی لازم است ولی برای پیروزی بر فعالیت قاچاقچیان کافی نیست، بیشترین تمرکز متولیان مبارزه با مواد مخدر باید به سمت آگاهی بخشی، فرهنگ‌سازی و اقدامات پیشگیرانه باشد.
جمالی تصریح کرد: مهمترین اقدام برای مقابله با مواد مخدر، کاهش تقاضا است، اگر این امر اتفاق افتد، قاچاقچیان مواد مخدر نمی‌توانند برای فروش مواد، یارگیری کنند.
وی از دانشگاه‌ها و مدارس به عنوان جامعه هدف سوداگران مرگ یاد کرد و افزود: به منظور تحقق اهداف فرهنگی و پیشگیرانه مبارزه با مواد مخدر با استفاده از ظرفیت مردمی، "کانون یاریگران زندگی" در کشور راه اندازی شده و شعب آن، در مناطق مختلف ایجاد می‌شود.
مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: یاریگران زندگی به عنوان معتمد و منتخب مردم، نقش مهمی در مبارزه فرهنگی با موادمخدر ایفا می‌کنند و هم اکنون در ۲۰۰ نقطه کشور فعالیت‌های فرهنگی را با همکاری مردم انجام می‌دهند.
جمالی گفت: با منظور توسعه فعالیت‌های فرهنگی مقابله با مواد مخدر، کانون یاریگران زندگی در شهرستان قرچک نیز فعالیت خود را به زودی آغاز می‌کند.

اعتیاد2


فرماندار شهرستان قرچک نیز در این جلسه گفت: مسوولان قرچک تلاش دارند تا با اجرای طرح‌های خانواده محوری و اجتماع محوری، فرصت‌های شغلی پایداری را برای معتادین بهبود یافته ایجاد کنند تا از گرایش مجدد آنان به مواد مخدر جلوگیری شود.
بهمن خطیبی افزود: امروز رویکرد اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر در مبارزه با اعتیاد، جلب مشارکت‌های مردمی و استفاده از ظرفیت‌های سازمان های مردم نهاد است، چرا که هر جا مردم ورود کردند، نتایج قابل قبولی برای کشور به دست آمده است.
وی اظهار کرد: در حوزه‌های پیشگیری، توانمندسازی، اشتغال و بازگشت بهبودیافتگان به جامعه، خیرین نیک‌اندیش و نهادهای فرهنگ‌ساز، نقش به سزایی ایفا می‌کنند، اگر نگاه جامعه به معتاد، یک فرد بیمار باشد، وی پس از بهبودی حق دارد که در جامعه حضور یافته و زندگی کند.
فرماندار قرچک تصریح کرد: هم اکنون طرح شناسایی محلات آسیب‌پذیر شهرستان قرچک انجام شده و با اجرای اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه در این مناطق، تلاش می‌شود تا از ابتلاء ساکنان این مناطق به مواد مخدر جلوگیری شود.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما