برگشت بخشی از شهریه مدارس غیردولتی، کلاس کنکور و فوق برنامه با شیوع کرونا

کدخبر: 356719
کهگیلویه و بویراحمد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به شیوع کرونا، گفت: بخشی از شهریه مدارس غیر دولتی، کلاس‌های کنکور و فوق برنامه غیر آموزشی برگشت داده شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا:"مهدی روشنفکر" افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس دولتی و غیرانتفاعی و کاهش هزینه‌های این مدارس درسال تحصیلی گذشته، باید با محاسبه دقیق بخشی ازمبالغ اخذ شده درقالب شهریه از دانش آموزان بازگردانده شود.

وی تصریح کرد: در صورتی وضعیت در سال تحصیلی پیش رو هم اینگونه باشد، مدارس با محاسبه هزینه‌ها در موضوع شهریه‌های دانش آموزان همکاری لازم را با مردم داشته باشند و البته کلاس‌های کنکور وفوق برنامه نیز مشمول این اصل هستند.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه وقتی هزینه‌ها کاهش می‌یابد دلیلی برای افزایش شهریه‌ها نیست، اظهار کرد: کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری بر امر شهریه‌ها نظارت دقیق خواهد کرد و دلیلی برای افزایش چشم گیر شهریه‌ها وجود ندارد.

روشنفکر تاکید کرد: بدون تردید وزارت آموزش وپرورش باید با یک طرح دقیق موضوع شهریه‌ها در شرایط جدید را مدیریت کند و با مدارسی که به صورت خودسرانه شهریه ها را در سال جدید افزایش داده‌اند، برخورد کند.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: تمام تصمیمات درحوزه آموزش وپرورش و آموزش عالی تابع بخشنامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما