کدخبر: ۳۵۶۷۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نظر پزشک معروف چینی در باره بیماران کرونایی و ایمنی بدنشان

اقتصاد نیوز : رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن دست ها سه پیشنهاد پزشک معروف چینی برای کنترل کرونا در کشورهای دیگر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مشاور پزشکی ارشد دولت چین در زمینه مبارزه با ویروس کرونا درباره ایمنی بیمار و تولید پادتن در میان بهبود یافتگان گفت: این ویژگی برای بیماران و مبتلایان با توجه به شرایط آنها متفاوت است اما اگر بیمار درمان شود می تواند نشانه هایی از مصونیت را برای پیشگیری از ابتلای مجدد در اختیار داشته باشد.

«جونگ نانشان» روز پنجشنبه در ویدیو کنفرانسی که در پکن با حضور سفرای ۱۵۸ کشور جهان با هدف تبادل تجربه چین در زمینه مبارزه با کرونا برگزار شد خاطر نشان کرد: اگر کسی به کرونا مبتلا شود و این ویروس را شکست دهد ممکن است حدود سه تا ۴ ماه در برابر آن ایمنی داشته باشد با این حال پزشکان و متخصصان درباره ایجاد آنتی بادی و پادتن در بدن بیمار پس از بهبودی، اختلافات دیدگاه دارند و زمان بندی های متفاوتی را مطرح کرده اند.

پیش از این برخی از محققان کشورهای دیگر گفته بودند افراد مبتلا به این ویروس ممکن است ۶ ماه پس از بهبودی در برابر این بیماری ایمنی داشته باشند اما این گونه نیست که خطر ابتلا به کرونا دیگر آنها را تهدید نکند.

با این وصف این پزشک ارشد و مشاور بهداشتی و پزشکی دولت چین که کارشناس مبارزه با ویروس بخصوص در دوران مهار بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی است، در پاسخ به سوال «محمد کشاورز زاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین درباره زمان بندی،  مصونیت و ایمنی بیمار بعد از درمان گفت: این زمان بندی حداقل بین ۳ تا ۴ ماه است اما باور دارم که بیمار ممکن است تا ۶ ماه و حتی بیشتر در برابر ویروس ایمنی داشته باشد.

وی درباره تولید واکسن کرونا نیز تاکید کرد که کشورها از جمله چین به دنبال ساخت واکسن برای درمان کرونا هستند و در ماه های آینده این واکسن ها وارد بازار می شوند با این حال جهش هایی هم از سوی این ویروس مشاهده شده است اما بعید به نظر می رسد که این تغییرات ژنتیکی و یا جهش های ژنتیکی ویروس، تاثیری در تولید واکسن و یا تاثیر آن برای درمان داشته باشد.

جونگ در ادامه در مورد تحقیق و توسعه بر روی واکسن کرونا به عنوان یکی از نگرانی و ماموریت های چین گفت: همانطور که «شی جین پینگ»  رئیس جمهوری چین در سخنرانی آغازین کنفرانس ویدئویی مجمع جهانی بهداشت اظهار داشت: پس از اتمام مراحل واکسن ساخت چین، این دارو به عنوان یک محصول عمومی جهانی با قیمت مناسب در اختیار  کشورهای در حال توسعه قرار می گیرد چین همچنین مایل به تقویت همکاری در زمینه تحقیق و توسعه واکسن با سایر کشورها است.

این متخصص بیماری های عفونی در بخش دیگری از سخنانش،  براساس موارد عملی و داده های دقیق آکادمیک،  توضیح مفصلی در مورد تجربه چین در مبارزه با بیماری همه گیر کرونا و اقدامات این کشور برای مهار بیشتر این بیماری ارایه کرد و روش های موثری از قبیل تشخیص زودرس، جداسازی و درمان زودهنگام را در مبارزه با بیماری کرونا مهم دانست.

جونگ‌ همچنین به تشریح استراتژی چین در مبارزه به کرونا پرداخت و گفت: در ۲۰ ژانویه اولین گزارش ابتلای انسان به انسان در ووهان ثبت شد.

وی از ایزوله سازی، فاصله اجتماعی و تدابیر پزشکی به عنوان راهکارهای مهم مبارزه با کرونا نام برد و گفت: قرنطینه ووهان، شفافیت در اطلاع رسانی و بکارگیری تدابیر بهداشتی از دیگر اقدامات انجام شده در ووهان بود.

جونگ مهمترین چالش های شیوع کرونا را دو موضوع مهم توسعه اقتصادی و حفاظت در برابر ویروس دانست و گفت: با هدف کنترل این ویروس، بازگشایی اقتصادی کشورها باید مرحله به مرحله صورت گیرد.

رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن دست ها سه پیشنهاد پزشک معروف چینی برای کنترل کرونا در کشورهای دیگر بود و افزود: در چین برای درمان این بیماری علاوه بر داروی رمدسیور، از داروهای سنتی چینی، پلاسما درمانی، "آر. سی. اس. اف"، استنشاق گاز مخلوط شده هیدروژن - اکسیژن و دگزامتازون استفاده می شود.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند