حمله داعش به یک زیارتگاه در عراق

کدخبر: 356814
اقتصاد نیوز : داعشی‌ها به زیارتگاه ابراهیم بن مالک الاشتر واقع در اطراف روستای الخزرج در جنوب شهر الدجیل حمله کردند که نیروهای تیپ یک حشد شعبی با آنها مقابله کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین عراق امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، در حمله داعش به یک زیارتگاه در شهر الدجیل واقع در جنوب این استان، پنج تن از نیروهای حشد شعبی به شهادت رسیده و هشت تن دیگر از آنها زخمی شدند.

این منبع به خبرگزاری شفق نیوز گفت: داعشی‌ها به زیارتگاه ابراهیم بن مالک الاشتر واقع در اطراف روستای الخزرج در جنوب شهر الدجیل حمله کردند که نیروهای تیپ یک حشد شعبی با آنها مقابله کردند.

منبع یاد شده اظهار کرد: این حمله تروریستی با انفجار یک بمب در نزدیکی نیروهای حشد شعبی مستقر در اطراف این آرامگاه همراه بود که موجب شهادت پنج تن از آنها و زخمی شدن هشت تن دیگر از نیروهای حشد شد.

منبع مذکور افزود: داعشی‌ها در این حمله از اسلحه تک‌تیرانداز و سلاح‌های نیمه سنگین استفاده کرده و با نیروهای حشد شعبی درگیر شدند، در ادامه تجهیزات امنیتی به محل حادثه رسیده و داعشی‌ها را مجبور به فرار کردند.

این منبع بدون اشاره به خسارات و یا تلفات وارده به داعشی‌ها تاکید کرد: نیروهای عشایر در پاکسازی منطقه و تعقیب داعشی‌های عاملان حمله نیروهای امنیتی را همراهی کردند.

شهر الدجیل یکی از شهرستان‌های استان صلاح الدین در مرکز عراق است و دو منطقه شیخ جمیل و الثرثار از توابع آن بوده و بر اساس آمار سال ۲۰۱۴ تعداد ساکنان آن به حدود ۱۰۴ هزار تن می‌رسد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما