انتقاد روسیه به تلاش‌های بی‌شرمانه آمریکا

کدخبر: 356905
اقتصاد نیوز : نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین تلاش آمریکا برای معرفی کردن خود به عنوان عضو و شرکت کننده برجام را بیشرمانه و بی سابقه در تاریخ سازمان ملل خواند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: میخاییل اولیانوف روز پنجشنبه در توییت جدیدی نوشت: نشانه هایی وجود دارد که آمریکا روز ۲۰ اوت (امروز) برای راه اندازی مکانیسم اسنپ بک و بازگرداندن تحریم های سازمان ملل در مورد ایران تلاش کند.

وی افزود: این ساز و کار برای معامله هسته ای (برجام) طراحی شده و با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تایید شده است.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین تصریح کرد: فقط شرکت کنندگان در برجام می توانند این ساز وکار را راه اندازی کنند و آمریکا می خواهد به رغم  دستور ترامپ در مورخه هشتم می ۲۰۱۸ برای خروج آمریکا از این توافق بین المللی و تلاش های گسترده واشنگتن برای جلوگیری از اجرای این توافق، خود را عضو برجام معرفی کند.

اولیانوف نوشت: این اقدام در تاریخ سازمان ملل بی سابقه است. بیشرمی و ماجراجویی به حد اعلی رسیده است.  

به گزارش ایرنا، ترامپ در اردیبهشت ماه سال ۹۷ خروج کشورش از برجام را اعلام کرد و تحریم های رفع شده توسط این توافق را در دو مرحله در ۱۵ مردادماه و ۱۴ آبان ماه علیه ملت ایران بازگرداند. 

با این وجود مقامهای آمریکایی از جمله مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در ماههای اخیر مدعی شده اند که آمریکا همچنان در برجام حضور دارد و خواستار تمدید محدودیت تسلیحاتی در مورد ایران و بکارگیری مکانیسم ماشه برای بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران شده اند. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما