از واکسن کرونای آمریکایی چه خبر؟

کدخبر: 357005
شرکت "جانسون و جانسون"(Johnson & Johnson) قصد دارد بزرگترین آزمایش بالینی واکسن بالقوه کروناویروس را در ماه سپتامبر آغاز کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به گفته شرکت "جانسون و جانسون" آزمایش مرحله سوم واکسن کرونا این شرکت روی ۶۰ هزار فرد سالم با سنین ۱۸ سال به بالا در ۱۸۰ نقطه آمریکا و سایر کشورها انجام می‌شود.

بنابر گزارش سی‌ان‌بی‌سی، شرکت‌کنندگان به صورت تصادفی برای دریافت یک دوز از واکسن یا دارونما انتخاب خواهند شد تا تعیین شود آیا واکسن این شرکت ایمن و موثر است یا خیر؟

این افراد به مدت دو سال توسط محققان تحت پیگیری قرار خواهند گرفت.

"جیک سارجت"(Jake Sargent) سخنگوی "جانسون و جانسون" گفت: مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کرونا شرکت ما تا حد امکان قوی خواهد بود و شامل آزمایش ۶۰ هزار نفر در ۱۸۰ نقطه در آمریکا و دیگر کشورها خواهد بود.

وی ادامه داد، ما در حال استفاده از مدلسازی داده‌ها و اطلاعات اپیدمیولوژی برای پیش‌بینی و برنامه‌ریزی مکان مطالعات خود هستیم و انتظار داریم که این اطلاعات به زودی نهایی شود.

شرکت "جانسون و جانسون" گفت که در واکسن کرونا ساخت خود از همان فناوری استفاده می‌کند که برای ساخت واکسن تجربی ابولا استفاده کرد. این واکسن شامل ترکیب مواد ژنتیکی حاصل از کروناویروس با آدنوویروس اطلاح شده است که علت بسیاری از سرماخوردگی‌های انسان شناخته می‌شود.

 چندی پیش این شرکت اعلام کرد که با امضای یک قرارداد بیش از یک میلیارد دلاری، برای آمریکایی‌ها صد میلیون دوز از واکسن "کووید-۱۹" را توسعه خواهد داد.

این شرکت پیش‌بینی می‌کند که واکسن‌های احتمالی برای استفاده اضطراری در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس باشد.

 

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • پشت پرده افت قیمت وارداتی ها؛

    ارزیابی بازار خودروهای پرطرفدار وارداتی نشان دهنده آن است که برخی از مدلهای وارداتی در بازار افت قیمت ۸۰ تا ۴۵۰…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید