قیمت انواع بذر اعلام شد

کدخبر: 357273
اقتصادنیوز: مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: قیمت انواع بذور آبی و دیم گندم، جو و کلزا برای سال زراعی جاری در این استان تعیین شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: جلال رحیم زاده دراینباره اظهار داشت: قیمت بذر کلزا برای سال زراعی ۱۳۹۹ـ۱۴۰۰ نیز مصوب شده است که کلزاکاران استان، قیمت بذر کلزا برای سال زراعی ۱۳۹۹ـ۱۴۰۰ در ارقام هیبرید تولید داخل بدون پوشش به ازای هر کیلوگرم ۴۸ هزار تومان و بذر ارقام زراعی هیبرید تولید داخل با پوشش بذری ۵۸ هزار تومان و بذر ارقام زراعی هیبرید وارداتی ۶۰ هزار تومان اعلام شده است.

وی افزود: بذرهای ارقام OP تولید داخلی به ازای هر کیلوگرم ۱۷ هزار تومان و بذر ارقام OP با پوشش بذری ۲۵ هزار تومان اعلام شده است.

رحیم زاده به قیمت انواع بذر گندم و جو برای امسال در استان اشاره کرد و گفت: طبق این قیمت‌ها، جو گواهی شده دیم ۳ هزار تومان و جو گواهی شده آبی ۳ هزار و ۲۰۰ تومان گندم گواهی شده دیم 3290تومان ، گندم گواهی شده آبی 3490 تومان ، گندم مادری دیم 3450تومان و گندم مادری آبی 3664 تومان قیمت گذاری شده است.

مهندس رحیم زاده یکی از راهکارهای افزایش تولید در واحد سطح را استفاده از بذور اصلاح شده دانست و گفت: با تلاش کشاورزان، شرکت های تولید کننده بذر، سازمان جهادکشاورزی و مراکز تحقیقاتی استان بیش از 12هزار تن انواع گندم وجو  دراستان تولید شده و در دسترس کشاورزان قرار دارد.

وی افزود: کشاورزان نهاده مورد نیاز را از شرکت‌های مجاز تهیه کنند که در این زمینه 10 شرکت تولید بذر در استان با تولید 12 هزار تن انواع بذور گندم وجو  بوجاری و اصلاح شده کشاورزان   استان را تامین خواهند نمود.

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: از مزایای استفاده بذرهای گواهی و اصلاح شده می توان به یکنواختی محصول در مزارع، مدیریت بهتر نهاده های مصرفی از جمله انواع کودها و افزایش تولید در واحد سطح اشاره کرد.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما