روزنامه جمهوری اسلامی به مخالفان برجام: به تعبیر حضرت علی، شما حزب باد هستید

کدخبر: 357320
اقتصاد نیوز : نکته بسیار مهم قابل تأمل که باید مورد توجه تمام مسئولین نظام جمهوری اسلامی در رده‌های مختلف قرار گیرد اینست که برای حمایت از منافع ملی و مصالح عالیه کشور، همه باید متحد باشند و اجازه ندهند اختلافات جناحی و رقابت‌هائی که بر سر تصاحب قدرت دارند، وسیله‌ای برای تضعیف مواضع نظام و کشور در برابر دشمن شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه جهموری اسلامی، عده‌ای تصور می‌کنند ناکام نمودن دولت چون به نفع خودشان است، پس باید به هر قیمتی که شده برای تضعیف دولت اقدام کرد و برای رسیدن به این هدف به هر وسیله‌ای می‌توان متوسل شد. عده‌ای نیز می‌دانند که این تصور غلط است و در مواردی که پای منافع ملی در میان است، ماجرا به تضعیف نظام و ضربه وارد شدن به مصالح کشور و ملت منجر می‌شود ولی با اینحال هدف نامشروع خود را دنبال می‌کنند و برای یک دستمال، قیصریه‌ای را به آتش می‌کشند.

بسیار عبرت‌آموز است که بعضی از دانه‌درشت‌های فعالان سیاسی کشورمان، هنگامی که در سال 1394 پیمان برجام امضا شد در انجام مصاحبه، نوشتن نامه به رهبری و تبریک گفتن به دولت، از همدیگر سبقت می‌گرفتند و با تعابیر مختلف از برجام تعریف و تمجید می‌کردند. بعد از آنکه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شد و آمریکا را در سال 1395 از برجام خارج کرد، همان حضرات باز هم شروع به اظهارنظر کردند و در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌هایشان از برجام بد گفتند و تا جائی پیش رفتند که آن را به یک جنازه تشبیه کردند که از اول هم مرده به دنیا آمده بود!

حالا که برجام آمریکا را در شورای امنیت در ماجرای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شکست داد و این روزها که حتی اروپا هم در تلاش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران در برابر دولت آمریکا ایستاده، سکوت کرده‌اند و حاضر نیستند بگویند ما اشتباه کرده بودیم و درباره برجام قضاوت غلطی داشتیم. اینان کسانی هستند که به فرموده حضرت علی علیه‌السلام «اَتْباعُ کُلِّ ناعِقٍ یَمیلونَ مَعَ کُلِّ ریحٍ...» هستند و به دنبال هر صدائی می‌روند و با هر بادی به همان طرف که میل باد است حرکت می‌کنند و فقط برای خوشایند این و آن سخن می‌گویند.

کشور ما به افراد مستقل نیاز دارد نه بله‌قربان‌گو. نظام جمهوری اسلامی با افرادی که پای اصول و آرمان‌های خود بایستند به اهداف خود می‌رسد نه کسانی که عضو حزب باد باشند. دیدیم که برجام برخلاف نظر اعضاء حزب باد، همچنان زنده است و پشت دیوی همچون آمریکا را به خاک می‌مالد. این موجود زنده را قربانی جنگ قدرت خود نکنید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما