استان ها در چه شرایطی قرمز می شوند

کدخبر: 357493
اقتصادنیوز : رئیس مرکز تحقیقات بیماری های نوپدید انستیتو پاستور ایران، در مورد تقسیم رنگ بندی استان های کرونایی کشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، احسان مصطفوی، در ارتباط با شرایط تقسیم بندی شهرها بر اساس رنگ های قرمز و نارنجی، گفت: وقتی تعداد موارد بستری های روزانه بیماران کرونا به ازای جمعیت استان مربوطه بیشتر از حد تعریف شده باشد، رنگ قرمز می گیرد.

وی افزود: به طوری که در شبانه روز گذشته که ۱۵ استان کشور در وضعیت قرمز قرار داشته اند، با این وضعیت مواجه بوده اند.

مصطفوی در ادامه به وضعیت استان های در شرایط هشدار اشاره کرد و گفت: وضعیت هشدار پایین تر از قرمز است، اما اگر مراقب نباشند و پروتکل ها را جدی نگیرند، قرمز خواهند شد.

وی با اعلام اینکه در تقسیم بندی رنگ های کرونایی روند کلی استان به لحاظ سیر صعودی یا نزولی بیماری مورد ارزیابی قرار می گیرد، افزود: در گزارش کمیته ملی اپیدمیولوژی به این موضوع پرداخته شده است. به طوری که از ۱۵ استان قرمز، ۵ استان تهران، البرز، آذربایجان شرقی، اصفهان و سمنان، به لحاظ بستری های روزانه روند صعودی داشته اند.

مصطفوی ادامه داد: در بین استان های واقع شده در شرایط هشدار نیز دو استان قزوین و کهگیلویه و بویراحمد روند صعودی داشته اند که می تواند رنگ این استان ها را قرمز کند.

وی در عین حال از روند نزولی بستری های روزانه در دو استان قرمز خراسان شمالی و زنجان خبر داد و گفت: استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها و رعایت فاصله‌گذاری مناسب اجتماعی از دلایل مهم کاهش روند مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از آن در برخی از استان‌ها است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما