کدخبر: ۳۵۷۵۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ابراز نگرانی کارشناس سیما از وضعیت معیشت پزشکان در ایران؛ آنها هم که درآمد خوب دارندآرامش ندارند!

اقتصادنیوز: سید جلیل فروزان نیا؛ استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران و فوق تخصص قلب و عروق با حضور در برنامه زنده باد زندگی در شبکه دو سیما به مسایل مختلفی در حوزه پزشکی اشاره کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلایندر ادامه مهم ترین بخش های این گفت و گو را می خوانیم.

♦از سال 1376 تا کنون موفق به انجام 22 هزار جراحی قلب شده ام و این جراحی ها اکثرا موفیقت آمیز بوده است.

♦از همان سالی که  رشته جراحی عمومی را تمام کردم تا به امروز هر روز سه شیفت کار کردم.

♦پیوند قلب در ایران کمتر از سایر جراحی ها انجام می شود زیرا اهدا کننده قلب کم است این در صورتی است که بیماران در انتظار این پیوند بسیار زیاد است.

♦پیوند رگ و عروق قلبی بعد از از کار انداختن قلب انجام می شود اما از 1385 این پیوند را بدون از کار انداختن قلب و در حین حیات قلب انجام می دهیم که این نوع پیوند با این روش جزو نادر ترین روش های پیوند است.

♦افراد جامعه فکر می کنند که همه پزشکان در رفاه کامل هستند و زندگی راحتی دارند اما واقعیت چیز دیگری است؛ تنها 5 درصد از پزشکان در ایران درآمدی دارند که بتوانند یک زندگی خوب و با رفاه کامل داشته باشند اما سایر پزشکان زندگی معمولی دارند حتی همین 5 درصد نیز زندگی با آرامش ندارند.

♦دست کم برای همه پزشکان چندین بار اتفاق افتاده که در حال رفتن به سفر به خاطر حال بد مریض از سفر محروم شده اند.

♦وضعیت درآمدی پزشکان ایران نسبت به سایر کشور ها سطح بسیار پایین است و همین باعث شده که تنها درصد کمی از آن ها به در رفاه باشند.

♦تنها می توانم به پزشکان توصیه کنم که به ناملایمات جامعه توجه نکنند و باز هم مثل همیشه با همان رساالت قبل به کار خود ادامه دهند.

1717

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند