روحانی: سخت‌ترین شرایط را روبروی خود می‌بینیم

کدخبر: 357773
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور گفت: کشور باید توانمند و قدرتمند باشد، هم در بخش اقتصادی و هم دربخش سیاسی و دفاعی. در همه زمینه‌ها باید توانمند باشیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه با مدیران ارشد رسانه‌های سراسر کشور در پاسخ به سوالی درباره توازن قدرت دیپلماسی و قدرت دفاعی در دولت یازدهم و دوازدهم گفت:  کشور باید توانمند و قدرتمند باشد، هم در بخش اقتصادی و هم دربخش سیای و دفاعی. در همه زمینه‌ها باید توانمند باشیم، وقتی می‌گوییم در محصولات کشاورزی از 97 میلیون تن به 130 میلیون تن رسیدیم این یعنی قدرت. یعنی کشور توانسته از لحظا امنیت غذایی یک قدم بزرگ در عرض 7 سال بردارد که 30 درصد نسبت به کل تاریخ کشورمان حرکت کردیم و این یعنی قدرت ما. وقتی در بخش قدرت دفاعی ما در پدافند باور 373 را توانستیم تولید کردیم، این یعنی قدرت. یعنی بالاتر از اس 300 تولید کردیم. موشک کروز دریایی را هفته قبل رونمایی کردیم 1000 کیلومتر برد دارد و این را با زمان جنگ و یا حتی یک سال پیش مقایسه کنید که برد ما در آن زمان یا بیش از یک سال 300 کیلومتر بوده و الان به 100 رسیدیم.

وی افزود:‌ قدرت ملی یک بخشش قدرت سیاست خارجه، یک بخشش اقتصادی است و یک بخشش فرهنگی است و یک بخش دیگر آن قدرت نظامی، دفاعی ما است که اینها کنار هم قرار می‌گیرند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش گفت:  از آغاز دولت تا امروز ما سخت‌ترین شرایط را روبروی خود می‌بینیم.  بسیار مهم است ببینیم در 7 سال گذشته دولت چه خدماتی داشته است و چگونه باید این خدمات را به مردم ارائه دهیم. خدمات ما باید با گذشتگان مقایسه شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما