کدخبر: ۳۵۸۰۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استعفای نتانیاهو پیش از محکومیت در دادگاه به دلیل پرونده‌های فساد

اقتصاد نیوز : رئیس پلیس پیشین رژیم صهیونیستی می‌گوید نخست‌وزیر این رژیم پیش از محکوم شدن در دادگاه به دلیل پرونده‌های فساد، باید از سمت خود استعفا دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: «رونی الشیخ» رئیس پلیس سابق رژیم صهیونیستی در واکنش به نزدیک شدن موعد برگزاری دادگاه پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم، گفت اگر نتانیاهو تا پایان روند دادرسی در این سمت باقی بماند، اسرائیل هزینه غیرقابل پرداختی را متحمل می‌شود.

الشیخ در مصاحبه با نشریه «یدیعوت آحارونوت» با بیان اینکه نتانیاهو احتمالا در پرونده‌های فساد خود محکوم می‌شود، اما ابراز امیدواری کرد که وی قبل از رسیدن به نقطه بدون بازگشت، به توافقی برای استعفا از نخست‌وزیری برسد.

به نوشته وبگاه «جروزالم‌پست» به نقل از این مصاحبه، وی در این باره توضیح داد: «تمام [تحولات] نشان از آن دارد که او واقعا در دادگاه محاکمه خواهد شد. هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. شاید [تصویب قانون] مصونیت اتفاق بیافتد، شاید هم [تداوم] کابینه باشد، نمی‌دانم. اگر به پای محاکمه کشیده شود، باور دارم که محکوم می‌شود».

رئیس پلیس سابق رژیم صهیونیستی با ابراز امیدواری برای اینکه دوران نخست‌وزیری نتانیاهو پیش از رسیدن به نقطه محکومیت به پایان برسد، افزود: «حداقل او نباید به سمت نخست‌وزیری تا زمان دادرسی ادامه دهد، زیرا دولت بهای غیرقابل پرداختی را متحمل خواهد شد».

دومین جلسه محاکمه نتانیاهو روز بیست‌ونهم تیر ماه بعد از وقفه‌ای ۵۵ روزه به دلیل شیوع ویروس کرونا، با قرائت دادخواست دادستانی رژیم صهیونیستی و پلیس علیه او در جریان پرونده موسوم به «پرونده ۱۰۰۰»، برگزار شد.

جلسه سوم دادگاه وی روز ششم دسامبر (۱۶ آذر) برگزار می‌گردد که بنا به اعلام دادگاه قدس اشغالی، نتانیاهو باید برای شنیدن اتهامات خود در جلسه بعدی دادرسی درباره پرونده فساد، حاضر شود.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند