کدخبر: ۳۵۸۰۳۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فوری/آتش سوزی گسترده در مکه

چند انبار در منطقه مکرمه آتش گرفته است،مقام های سعودی می گویند در حال خاموش کردن آتش هستند و تلاش آنان برای عدم سرایت به مناطق همجوار موفق بوده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس،  سرهنگ «محمد بن عثمان القرنی» سخنگوی رسانه‌ای دفاع مدنی در منطقه مکه مکرمه از آخرین تحولات مربوط به آتش سوزی در تعدادی از انبارهای منطقه «المحجار» این شهر خبر داد.

به نوشته روزنامه سعودی  «عاجل»، القرنی گفت: «مرکز عملیات یکپارچه امنیتی در منطقه مکه مکرمه شامگاه  چهارشنبه گزارشی درباره زبانه کشیدن شعله‌های مهیب آتش از یک انبار دریافت کرد».

 القرنی افزود: «تیم‌های لازم بلافاصله به محل منتقل و با تجهیزات سنگین و ماشین آلات مجهز به نردبان پشتیبانی شدند».

سخنگوی دفاع مدنی در مکه توضیح داد که پس از رسیدن به محل سانحه مشخص شد که این حادثه آتش سوزی در تعدادی انبار بوده است و تیم‌های دفاع مدنی برای جلوگیری از سرایت آتش سوزی به مناطق همجوار برای جدا کردن منطقه حادثه تلاش کردند و ایمنی سازی‌های لازم را به کار گرفتند.

القرنی تاکید کرد که تیم‌های دفاع مدنی به عملیات اطفای حریق تا خاموش شدن کامل آن ادامه می‌دهند و تاکنون گزارشی از وقوع خسارت جانی در این حادثه دریافت نشده است.

رسانه‌های سعودی اخیرا هم از وقوع آتش‌سوزی در ایستگاه راه‌آهن جده واقع در عربستان سعودی خبر دادند و گفتند که قطار حرمین که در حال حرکت به سمت ایستگاه جده بود، دچار آتش‌سوزی شده است.

پیش از آن نیز، در پی آتش‌سوزی مهیب در یک بازار خوراک دام در منطقه «حفر الباطن» عربستان سعودی، خسارت‌های زیادی به این بازار وارد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
39 نفر این پست را پسندیده اند