انفجار در سوریه با ۷ کشته و زخمی

کدخبر: 358190
اقتصادنیوز: انفجار یک دستگاه موتورسیکلت بمب‌گذاری شده در مناطق تحت کنترل ترکیه در شمال شرق سوریه یک کشته و ۶ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: براساس اعلام پایگاه خبری "عربی ۲۱" انفجار در نزدیکی منطقه"البرید" در شهر رأس العین روی داده است که در کنترل ترکیه و نیروهای سوری تحت امر آن قرار دارد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز گزارش داد که این انفجار خسارت مادی به اماکن تجاری منطقه وارد آورده است.

منابع بیمارستانی شهر "رأس العین" اعلام کردند که حال سه تن از مجروحان وخیم است.

این انفجار دومین انفجار در ۲ هفته گذشته به شمار می‌رود، ۱۸ آگوست گذشته نیز سه تن از نظامیان خودخوانده "ارتش ملی سوریه" که وابسته به ترکیه هستند، در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در یک پست ایست و بازرسی در نزدیکی شهر رأس العین" کشته شدند.

شهر رأس العین در شمال استان الحسکه سوریه، در اشغال نیروهای ترکیه و گروه‌های مسلح و تروریستی تحت امر این کشور است.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در دو عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرد.

ترکیه در ۲۵ مهرماه ۹۸ نیز برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد که این عملیات یک هفته‌ای، پس از توافق آتش بس میان آنکارا و واشنگتن متوقف شد و ترکیه به شبه نظامیان کُرد سوریه ۵ روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما