کدخبر: ۳۵۸۱۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بیانیه وزارت خارجه عراق درباره سفر سعودی ها

اقتصادنیوز: وزارت خارجه عراق نتایج سفر امروز وزیر خارجه عربستان سعودی به بغداد را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: وزارت خارجه عراق بیانیه‌ای را درباره سفر امروز وزیر خارجه سعودی به بغداد و نتایج این سفر صادر کرد.

بر اساس پایگاه خبری موازین نیوز، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «فؤاد حسین وزیر خارجه عراق امروز میزبان فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان بود که برای بررسی روابط دوجانبه بغداد-ریاض در سفری رسمی به عراق آمده است».

در ادامه بیانیه آمده است:«این دیدار روابط دوجانبه و پیشرفت مثبت این روابط در همه سطوح مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف درباره اجرایی شدن یادداشت‌های تفاهمی که دولت‌های سابق منعقد کردند و همچنین تعمیق روابط اقتصادی و سرمایه گذاری میان دو کشور و به خصوص در زمینه کشاورزی و پتروشیمی، تامین انرژی عراق و موضوع  ارتباط در حوزه انرژی با کشورهای شورای همکاری توافق کردند».

بر اساس این بیانیه نتایج سفر نخست وزیر عراق و هیئت همراه آن به واشنگتن و همچنین نتایج اجلاس سه جانبه رهبران عراق، مصر و اردن که در امان برگزار شد از جمله محورهای گفت‌وگوی وزیران خارجه عراق و سعودی با یکدیگر بود.

وزارت خارجه عراق با اشاره به اینکه تحولات مربوط به اوضاع منطقه‌ای مورد اهتمام دو کشور را از جمله موارد مورد بحث و گفت‌وگو میان وزیران خارجه سعودی و عراق خواند و گفت: «دو طرف بر اهمیت تقویت امنیت و ثبات منطقه تاکید کردند»

این نخستین سفر وزیر خارجه سعودی به عراق از زمانی است که متصدی این پست شده است.

این مطلب برایم مفید است
28 نفر این پست را پسندیده اند