بیانیه وزارت خارجه عراق درباره سفر سعودی ها

کدخبر: 358198
اقتصادنیوز: وزارت خارجه عراق نتایج سفر امروز وزیر خارجه عربستان سعودی به بغداد را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: وزارت خارجه عراق بیانیه‌ای را درباره سفر امروز وزیر خارجه سعودی به بغداد و نتایج این سفر صادر کرد.

بر اساس پایگاه خبری موازین نیوز، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «فؤاد حسین وزیر خارجه عراق امروز میزبان فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان بود که برای بررسی روابط دوجانبه بغداد-ریاض در سفری رسمی به عراق آمده است».

در ادامه بیانیه آمده است:«این دیدار روابط دوجانبه و پیشرفت مثبت این روابط در همه سطوح مورد بررسی قرار گرفت و دو طرف درباره اجرایی شدن یادداشت‌های تفاهمی که دولت‌های سابق منعقد کردند و همچنین تعمیق روابط اقتصادی و سرمایه گذاری میان دو کشور و به خصوص در زمینه کشاورزی و پتروشیمی، تامین انرژی عراق و موضوع  ارتباط در حوزه انرژی با کشورهای شورای همکاری توافق کردند».

بر اساس این بیانیه نتایج سفر نخست وزیر عراق و هیئت همراه آن به واشنگتن و همچنین نتایج اجلاس سه جانبه رهبران عراق، مصر و اردن که در امان برگزار شد از جمله محورهای گفت‌وگوی وزیران خارجه عراق و سعودی با یکدیگر بود.

وزارت خارجه عراق با اشاره به اینکه تحولات مربوط به اوضاع منطقه‌ای مورد اهتمام دو کشور را از جمله موارد مورد بحث و گفت‌وگو میان وزیران خارجه سعودی و عراق خواند و گفت: «دو طرف بر اهمیت تقویت امنیت و ثبات منطقه تاکید کردند»

این نخستین سفر وزیر خارجه سعودی به عراق از زمانی است که متصدی این پست شده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما