پنتاگون با اعلام شکسته شدن توافقات واشنگتن و مسکو در شرق سوریه به نظامیان روس هشدار داد؛ رفتار پرخاشگرانه نداشته باشید!

کدخبر: 358242
اقتصادنیوز: سخنگوی پنتاگون در واکنش به برخورد خودروی روسیه و کاروان آمریکایی‌ها در سوریه گفت: ایالات متحده انتظار "بازگشت به روال (عادی) " را در شرق سوریه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا از اسپوتنیک، جاناتان هافمن سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت: نیروهای روسی در شرق سوریه در اوایل این هفته توافق عدم درگیری در سوریه را شکستند و با رفتار تحریک آمیز و پرخاشگرانه خود باعث مجروح شدن شماری از نیروهای آمریکایی شدند. 

هافمن در ادامه افزود: ما از پرسنل خود به علت درگیر نشدن به خاطر این برخورد ناگوار تشکر می‌کنیم. ما به روس‌ها توصیه کرده‌ایم که رفتار آن‌ها خطرناک و غیرقابل قبول بود. 

سخنگوی پنتاگون تاکید کرد: ما انتظار بازگشت به روال (عادی) در سوریه را داریم و این حق را برای خود قائلیم که هر زمان که امنیت نیروهای ما در معرض خطر باشد، با جدیت از نیروهای خود دفاع کنیم. 

والری گراسیموف رئیس ستاد کل ارتش روسیه نیز روز پنجشنبه به حادثه اخیر برخورد خودرو نظامی آمریکایی با خودرو روسی در سوریه واکنش نشان داد و نظامیان آمریکایی را در این حادثه مقصر خواند. 

گراسیموف گفت: در مورد عبور کاروان نظامی روسیه، از قبل به ائتلاف بین المللی (به رهبری آمریکا) در سوریه، اطلاع داده شده بود. 

وی افزود: علاوه بر آن نظامیان آمریکایی تلاش کردند مسیر را بر روی خودرو پلیس نظامی روسیه ببندند. 

مقام‌های آمریکایی تایید کردند که شماری از نظامیان این کشور در برخورد با نیروهای روسی در شمال سوریه زخمی شده‌اند. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما