کدخبر: ۳۵۸۲۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار پلیس درباره تبلیغات کذب کلاهبرداران سایبری در ایام محرم

اقتصاد نیوز : رئیس پلیس فتای استان زنجان نسبت به تبلیغات کذب کلاهبرداران سایبری در ایام محرم هشدار داد و از مردم خواست در این باره آگاه باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،

محمدعلی آدینه‌لو اظهار کرد: مجرمان سایبری در هر مناسبتی به دنبال سوءاستفاده از کاربران فضای مجازی هستند و ایام محرم نیز فرصتی شده است که برخی از کلاهبرداران از آن سوءاستفاده کنند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان با بیان اینکه در ایام محرم و صفر کلاهبرداران در شبکه‌های اجتماعی پیام‌هایی مانند «کمپین جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای نیازمندان» منتشر می‌کنند، افزود: شهروندان و کاربران به هیچ عنوان به این پیام‌ها اعتماد نکنند و اگر می‌خواهند کمکی نیز به افراد بی‌بضاعت یا نیازمند کنند، باید از طریق دفاتر مؤسسات خیریه و سایت‌های معتبر استانی اقدام کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا با  فرا رسیدن ایام سوگواری محرم کلاهبرداران سایبری با سوءاستفاده از احساسات پاک هموطنان، اعمال مجرمانه خود را عملی کنند.

آدینه‌لو گفت: کلاهبرداران سایبری با انجام تبلیغات کذب اقدام به جمع‌آوری کمک‌ها و نذورات مردمی برای انجمن‌ها، موسسات خیریه و... در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و عزاداران و عاشقان حسینی از واریز هرگونه وجه به حساب‌های نامعتبر، شخصی و سایت‌های ناشناس خودداری کنند.

رئیس پلیس فتای استان زنجان با اشاره به قابلیت سایت پلیس فتا، آن را پل ارتباطی خواند و از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنت http://www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند