کدخبر: ۳۵۸۳۳۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اخطار جنگی ترکیه به امارات؛ از حد و اندازه ات فراتر رفته ای

اقتصادنیوز: مقام های ترکیه با لحنی تهدید آمیز به همراه تحقیر به امارات اعلام کرده اند با شرکت در مانور یونان از حد و اندازه اش بالا رفته است.ترکیه تهدید کرده جنگنده های امارتی به آسمان ترکیه نزدیک شوند سرنگون خواهند شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه روابط پر تنش میان ترکیه و امارات، روز گذشته (پنجشنبه) دولت ابوظبی ۹ فروند هواپیمای نظامی برای رزمایش مشترک با یونان به دریای مدیترانه اعزام کرد. یونانی که خود سال‌هاست در تنش با ترکیه به سر می‌برد.

در این راستا، یک مقام دولتی ترکیه بدون ذکر نام خود به روزنامه القدس العربی گفته است که اگر جنگنده‌های اماراتی به حریم دریایی ترکیه یا اطراف کشتی «عروج رئیس» که در نزدیکی جزیره «کرت» مشغول حفاری است، نزدیک شوند، بی تردید هدف قرار خواهند گرفت.

Turkey-is-becoming-a-superpower-780x470

او تأکید کرد که امارات بیش از حد و اندازه خود در حال ایفای نقش است و به قول او «با آتش بازی می‌کند.» و اگر به آب‌های ترکیه نزدیک شود، پاسخ سختی خواهد گرفت. این مضمون از سوی بسیاری از تحلیلگران و فعالان ترکیه‌ای نیز در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است.

ستاد کل مشترک یونان روز پنجشنبه (دیروز) از برگزاری مانور مشترک با امارات با هدف افزایش آمادگی و توسعه قدرت جنگاوری خبر داد.

همراهی امارات و یونان در مقابل ترکیه در حالی است که تماس تلفنی میان وزرای دفاع امارات و رژیم صهیونیستی در روز سه شنبه، واکنش رسانه‌های ترکیه را در پی داشت و تحلیلگران ترکیه‌ای گفتند که امارات تلاش دارد در همکاری با تل آویو موضع خود را در مقابل ترکیه مستحکم کند.

روابط سیاسی آنکارا و ابوظبی پس از جریانات موسوم به «بهار عربی» از سال ۲۰۱۱ به این سو، تیره شده و هر کدام در یک جبهه قرار گرفته‌اند. هم اکنون کشورهای شمال آفریقا از جمله لیبی و مصر بیش از سایر مناطق شاهد صحنه رقابت دو کشور است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
130 نفر این پست را پسندیده اند