مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام:

دسته روی در روز تاسوعا و عاشورا ممنوع است

کدخبر: 358368
اقتصادنیوز: حجت ‌الاسلام و المسلمین فتاحی گفت: جابه جایی هیات‌های مذهبی و دسته روی در تاسوعا و عاشورا در سطح استان ایلام ممنوع است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: حجت‌ الاسلام و المسلمین محمد فتاحی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ایلام با بیان اینکه مراسم تاسوعا و عاشورا در مصلی شهر ایلام برگزار می‌شود ، گفت: در روز نهم و دهم محرم امسال ، تنها یک هیات مرکزی با محوریت هیات محبان علی ابن ابی طالب (ع) در این مکان به عزاداری خواهد پرداخت.

او ادامه داد: این مراسم صبح روز تاسوعا و عاشورا از ساعت ۱۰ الی ۱۲ ظهر برگزار می‌شود و به دلیل شیوع کرونا ، باید تمام هیات‌ها و دسته‌های عزاداری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مراسم سینه‌زنی و زنجیرزنی را در فضای باز برگزار کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ایلام بیان کرد: جابه جایی هیات‌های مذهبی و دسته روی در تاسوعا و عاشورا در سطح استان ممنوع است و هیات‌ها باید به صورت ثابت در مکان‌های خود به عزاداری بپردازند.

او مطرح کرد: باید علاوه بر الزام استفاده مستمر از ماسک برای همه شرکت کنندگان در مراسم عزاداری ، فاصله گذاری اجتماعی نیز در جهت شیوع کرونا ویروس رعایت شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما