مالیات دهندگان این خبر را بخوانند

کدخبر: 358371
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور از پیگیری سایت‌های جعلی به منظور اخاذی تحت عنوان مالیات خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: اسلامی مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اخیرا برخی افراد و وب سایت ها با هدف فیشینگ و کلاهبرداری از مشتریان وب سایت های معتبر داخلی همچون دیوار، شیپور و غیره، پس از ثبت آگهی و پرداخت هزینه جهت ارتقای نوع نمایش آگهی به منظور تسریع در فروش، با دستیابی به تلفن انتشار دهنده آگهی و ارسال پیامکی به همراه لوگو و نام وب سایت به وی، اعلام می دارند که در صورت عدم پرداخت مبلغی تحت عنوان مالیات، آگهی ثبت شده از روی وب سایت مذکور حذف می شود. 

وی اضافه کرد: همچنین در برخی موارد، این وب سایت های جعلی، با عناوینی همچون پرداخت مالیات، افراد را به سایت های مختلف با هدف کلاهبرداری هدایت نموده و پس از به دست آوردن اطلاعات حساب آنها، مبلغی را تحت عنوان مالیات از حساب افراد کسر می نمایند.

مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان امور مالیاتی کشور، تاکید کرد: با توجه به ضرورت جلوگیری و مقابله با اقدامات متقلبانه که با سوء استفاده از نام نظام مالیاتی انجام می شود، پیگیری قضایی این جرایم در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته این مقام مسوول مودیان صرفا ‌باید از طریق درگاه های رسمی و انحصاری دریافت مالیات از قبیل دستگاه های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی، درگاه های الکترونیکی اینترنتی سازمان (tax.gov.ir) یا مراجعه به شعب بانک ها اقدام به پرداخت مالیات کنند.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما