کدخبر: ۳۵۸۴۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا دویدن با ماسک خطرناک است؟

اقتصادنیوز : این روز‌ها بسایری از افراد برای مبارزه با ابتلا به کرونا از ماسک استفاده می‌کنند. اما ورزشکاران و افرادی که عادت دارند در باشگاه روی تردمیل یا در هوای آزاد می‌دوند برای استفاده از ماسک تردید دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، طبیعی است که بسیاری از ما عادت نداریم، فعالیت‌های روزمره خود را با ماسک انجام دهیم. اما شرایط درباره فعالیت‌های سنگین متفاوت است.

طی چند ماه گذشته، همه ما در استفاده از ماسک صورت یک دوره بی مبالاتی داشتیم، یعنی گاهی از ماسک استفاده می‌کردیم و گاهی نه و تی گاهی در استفاده از ماسک اصول درست را رعایت نمی‌کردیم، اما اکنون بسیاری از افراد اکنون متوجه اهمیت استفاده از ماسک نشده اند.

اگرچه ورزش کردن یا حتی راه رفتن در ماسک صورت ممکن است احساس ناراحتی ایجاد کند، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد در صورت استفاده از ماسک استاندارد به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی‌کنید. طبیعی است که هنگام دویدن و ورزش با ماسک، تنفس کمی دشوار می‌شود، اما این موضوع که تنفس به طور کلی مختل شود کمی اغراق به نظر می‌رسد.

این ماسک‌ها برای فیلتر کردن ذرات هوا هستند، اما فیلتر اکسیژن و دی اکسید کربن نیستند. با این وجود اگر احساس می‌کنید با ماسک نمی‌توانید راحت تنفس کنید از ورزش سنگین با ماسک خودداری کنید. اگر احساس می‌کنید با ماسک صورت احساس سرگیجه و افت تنفسی دارید بهتر است سعی کنید در خانه ورزش کنید یا از شدت ورزش خود بکاهید. هرگز به بهانه ورزش ماسک خود را برندارید و سعی کنید در هر شرایطی ماسک خود را حفظ کنید.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند