کدخبر: ۳۵۸۴۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش‌بینی مقام اتحادیه‌اروپا درباره «مکانیسم ماشه»

اقتصادنیوز؛ پیتر استانو، سخنگوی سیاست امنیتی و امور خارجی اتحادیه اروپایی درباره سرنوشت درخواست آمریکا برای اجرای اسنپ‌بک به نیویوروپ گفت که اتحادیه اروپایی در مورد تحریم‌های ایران، راه خودش را می‌رود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ وبگاه نیویوروپ در یادداشتی بر انزوای سیاسی آمریکا در جهان تاکید کرده و نوشته در مورد تحریم‌های ایران، اروپا راه خودش را می‌رود.

نیویوروپ نوشت: پیتر استانو، سخنگوی سیاست امنیتی و امور خارجی اتحادیه اروپایی به نیو یوروپ گفت که اتحادیه اروپایی به اجرای برجام و احترام به توافق های بین المللی و امنیت مشترک این اتحادیه پایبند است.

استانو افزود: توافق هسته‌ای ایران که توسط همه قدرت‌های جهانی و شورای امنیت سازمان ملل متحد تائید و اجرا شد، جزء مهمی از تلاش‌های غیراشاعه‌ای جامعه جهانی و همچنین یکی از مهمترین مولفه‌های امنیت در منطقه خاورمیانه، اروپا و فراتر از آن محسوب می‌شود؛ بنابراین اتحادیه اروپا به برجام بعنوان یک سند بین‌المللی و جهانی پایبند خواهد بود و آن را احترام به قانوان خواهد انگاشت.

وی درعین حال از اقدامات ایران برای کم کردن تعهدات خود در برجام اظهار تاسف کرد و از تهران خواست هرچه زودتر به تعهدات قبلی خود ذیل برجام بازگردد چرا که تعهدات ما به برجام به ایران و اقدامات اعتمادزای این کشور بستگی دارد.

استانو همچنین اعلام کرد کمیسیون مشترک برجام روز اول سپتامبر با حضور همه طرف‌های باقیمانده برجام از جمله ایران در وین برگزار خواهد شد اما به جای آقای جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتخادیه اروپا هلگا اشمید ریاست آن را برعهده خواهد داشت.

به نظر می‌ رسد آمریکا در تحمیل عقاید خود بر جامعه جهانی با شکست مواجه شده و با خروج از برجام سازوکار قانونی برای اعمال نفوذ بر این توافق جهانی را از دست داده است. اروپا در مورد برجام، راه خود را از آمریکا جدا کرده است.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند