ترامپ: دکتر فائوچی را به ارث برده‌ام!

کدخبر: 358939
اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ در اظهاراتی ارزش حضور دکتر آنتونی فائوچی در کمیته ویژه مقابله با کرونای کاخ سفید را زیر سوال برده و عنوان کرد، او این کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی دولت آمریکا را "به ارث برده است".

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با لورا اینگراهام، مجری فاکس نیوز با این سوال مواجه شد که آیا دکتر فائوچی را "در جلو و مرکز" پاسخگویی به همه گیری بیماری در صورتی که دوباره بتواند این کار را انجام دهد، قرار میدهد؟ ترامپ پاسخ داد: من با خیلی از چیزهایی که او گفت، مخالفم.

بنابر گزارش پایگاه هیل، ترامپ ادامه داد: من با او کنار می‌آیم اما هر از چند گاهی او حرفی را میزند که من در پاسخ می‌گویم، این از کجا آمد؟ من او را به ارث برده‌ام. او اینجا بود. او بخشی از این ماشین عظیم بود.

رئیس جمهور آمریکا دوباره این ادعا را مطرح کرد که فائوچی با تصمیم او برای محدود کردن سفر از چین در ماه ژانویه مخالف بوده است. فائوچی در آن زمان اینطور نشان داد که فکر نمی‌کند این ایده خوبی باشد هر چند که بعدا گفت این کار برای آمریکا در راستای مبارزه با ویروس زمان خریده است.

ترامپ مکررا از فائوچی انتقاد و جایگاه او را تضعیف کرده است. او همچنین گفته است، فائوچی مرد خوبی است اما "اشتباهات زیادی انجام داده است".

یک سری مقامهای دیگر کاخ سفید همچون پیتر ناوارو، مشاور تجاری آن نیز علنا به فائوچی حمله کرده‌اند.

فائوچی اخیرا همچون دبورا برکس، هماهنگ کننده پاسخ دولت به کروناویروس، عمدتا از رخدادهای علنی اخیر کاخ سفید پیرامون همه گیری بیماری کنار گذاشته شده است.

 

تیتر یک
  • تکاپوی جمهوری‌خواهان برای سرقت انتخابات‌های آتی؛

    اقتصادنیوز- جمهوری‌خواهانی که در راستای اعمال محدودیت بر روند اخذ رأی، لوایحی را در مجالس قانون‌گذاری ایالتی پیش…

از دست ندهید
بلیط هواپیما