افشاگری یک خبرنگار/ چه کسی قرار بود سال 2019 رئیس جمهور آمریکا شود؟

کدخبر: 358955
اقتصاد نیوز : خبرنگار نیویورک‌تایمز در کتاب جدیدش نوشت، سال گذشته به دنبال حضور ناگهانی دونالد ترامپ در مرکز درمانی نظامی ملی "والتر رید" به مایک پنس گفته شد تا برای تحویل گرفتن اختیارات ریاست جمهوری آماده باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مایکل اشمیت، خبرنگار نیویورک‌تایمز در کتابی که بخش‌هایی از آن در اختیار سی‌ان‌ان قرار گرفته است، می‌گوید "ساعاتی پیش از عزیمت ترامپ به این بیمارستان به مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفته شد تا آماده باشد که اگر ترامپ مجبور شد روندی را طی کند که نیاز به بیهوشی داشت، او موقتا ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد."

او اطلاعاتی از منبع خود که درباره حضور ترامپ در نوامبر ۲۰۱۹ در این بیمارستان نظامی سخن گفته است، منتشر نکرد. در آن زمان کاخ سفید اعلام کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا در راستای معاینات فیزیکی سالانه که برای "۲۰۲۰ بسیار شلوغ" آماده می‌شود، تحت آزمایش سریع قرار گرفت.

ترامپ پس از آن در پیامی توییتری نوشت که وضعیت جسمانی او "بسیار خوب (عالی)!" است و اینکه او مابقی آزمایش‌ها را در سال ۲۰۲۰ انجام می‌دهد. در حالی که پنس اختیارات ریاست جمهوری را بر عهده نگرفت، کتاب اشمیت سوالاتی را درباره حضور ناگهانی ترامپ در بیمارستان ایجاد کرد که در آن زمان به شایعاتی درباره وضعیت جسمانی او دامن زد.

پزشک ترامپ چند روز بعد با رد این گمانه‌زنی‌ها گفت، رئیس‌جمهوری آمریکا "درد در ناحیه قفسه سینه ندارد و هیچ نوع ارزیابی یا درمان برای هر نوع مساله فوری یا حاد انجام نداده است." به گفته او، حضور ترامپ از آن جهت که "تردیدهایی درباره برنامه زمانی وجود داشت" از قبل اعلام نشده بود.

تیتر یک
  • تکاپوی جمهوری‌خواهان برای سرقت انتخابات‌های آتی؛

    اقتصادنیوز- جمهوری‌خواهانی که در راستای اعمال محدودیت بر روند اخذ رأی، لوایحی را در مجالس قانون‌گذاری ایالتی پیش…

از دست ندهید
بلیط هواپیما