کدخبر: ۳۵۸۹۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ: اگر من نبودم شورش به پا می‌شد/ آمریکا در آستانه یک انقلاب است

اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" را یک جنبش "تبعیض آمیز که برای سیاهپوستان بد است" خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حالی با لورا اینگراهام، مجری شبکه فاکس نیوز مصاحبه کرد که بخشی از این مصاحبه را صرف ترسیم یک تصویر تیره و تار از تظاهرات ضد نژادپرستی در ماه‌های اخیر در آمریکا که در پی قتل‌های پلیس علیه سیاهپوستان اوج گرفتند، کرد. ترامپ به طور خاص جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" را که در راستای مبارزه با خشونت پلیس و بی عدالتی نژادی در آمریکا کار می‌کند، هدف قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" یک سازمان مارکسیست است. اولین باری که نام "جان سیاهپوستان مهم است" را شنیدم گفتم این یک نام وحشتناک است. این جنبشی بسیار تبعیض آمیز است. این برای مردم سیاهپوست و برای همه بد است.

ترامپ در ادامه صحبتهایش شرکتهایی که به آرمانهای جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" کمک مالی کرده‌اند را "ضعیف" خوانده گفت، آنها دارند "آسانترین راه" را در پیش میگیرند.

وی خاطر نشان کرد: این راه آسان نیست بلکه یک راه بسیار خطرناک است.

رئیس جمهور آمریکا پیشتر نیز گفته بود، عبارت "جان سیاهپوستان مهم است" که قبلا روی برج ترامپ در نیویورک و در نزدیکی کاخ سفید در واشنگتن نقاشی شد "سمبل تنفر" است.

ترامپ اقدام عامل قتل اخیر در حاشیه اعتراضات در شهر کنوشا را که بر اساس گزارشها در یکی از تجمعات رئیس جمهور آمریکا حضور پیدا کرده بود، محکوم نکرد. ترامپ به جایش استدلال کرد که این مظنون شاید در دفاع از خودش مرتکب این قتل شده است.

این در حالی است که ترامپ معترضان دیگر را به عنوان افراطگر توصیف و تلاش کرد تا دورنمای ترسناکی از اتفاقاتی که در صورت رسیدن رقیب دموکراتش جو بایدن به ریاست جمهوری خواهد افتاد، ترسیم کند.

ترامپ اظهار کرد: بایدن وضعیت را آرام نخواهد کرد. آنها (آشوبگران) غالب و پیروز خواهند شد. اگر بایدن به ریاست جمهوری برسد آنها پیروز خواهند شد. آنها بر شهرهای شما تسلط خواهند یافت. این یک انقلاب است. شما این را درک می‌کنید. این یک انقلاب است و مردم این کشور از آن حمایت نخواهند کرد.

وی مدعی شد که اعتراضات هفته گذشته در مقابل کاخ سفید در شب پایانی مجمع ملی جمهوری‌خواهان در اعتراض به نژادپرستی و سیاست‌های دولت واشنگتن تحت حمایت «برخی افراد ثروتمند احمق» برگزار شده است.

ترامپ بدون آنکه توضیحی بدهد گفت که یکی از شرکت‌کنندگان در مجمع ملی جمهوری‌خواهان (RNC) از شهر خاصی با هواپیما به واشنگتن سفر کرد و آن هواپیما کاملاً مملو از اراذل و اوباشی بود که لباس‌های سیاه به تن داشتند و ابزارهایی را با خود به واشنگتن می‌آوردند.

ترامپ:معترضان را یک مشت ارازل و اوباش خواند و گفت می‌داند چه کسی آنها را هدایت می‌کند/آمریکا در آستانه یک انقلاب است/اگر من نبودم شورش به پا می‌شد

وی سپس با مطرح کردن این ادعا که یکسری افراد احمق ثروتمند قصد تخریب وجهه او را داشتند، گفت: «این فرد به مجمع ملی جمهوری خواهان آمد و هفت نفر همچون وی در هواپیما بودند و سپس تعداد زیادی در این هواپیما حضور داشتند  تا خساراتی به بار آورند. این تمام چیزی بود که رخ داد».

رئیس‌جمهور آمریکا بدون آنکه سند و مدرکی برای ادعاهای خود مطرح کند، ادامه داد که به زودی در این خصوص مطالبی را مطرح خواهد کرد و تنها به این جمله بسنده کرد: «افرادی که هرگز درباره آنها نشنیده بودید، افرادی از پشت صحنه» بودجه اکثر این خشونت‌ را تأمین کرده‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا که در چندماه گذشته به دنبال اعتراضات سراسری در کشورش در پی قتل شهروند 46 ساله سیاهپوست توسط افسر پلیس «مینیاپولیس» ایالت مینه‌سوتا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، ادامه داد: «این پول (برای برگزاری تظاهرات مقابل کاخ سفید) از سوی یکسری افراد بسیار احمق آمده است که نمی‌دانند که اگر آنطور که می‌خواهند کارها پیش برود که البته اینطور نخواهد شد، خودشان به دست گرگانی خواهند افتاد که هرگز قبل از آن ندیده‌اند».

وی همچنین جنبش «جان سیاهپوستان اهمیت دارد» را یک «سازمان مارکیستی» خواند و گفت: «اولین باری که چیزهایی درباره "جنبش جان سیاهپوستان اهمیت دارد"، چیزهایی شنیدم، گفتم که "نام وحشتناکی است، بسیار تبعیض آمیز است. برای سیاهپوستان و برای همه بد است" و به ناگاه اینطور هم شد و این قضایا پیش آمد».

ترامپ در ادامه از عملکرد خود در سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا تقدیر کرد و گفت: «اگر "آمریکای تحت ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ" نبود، ....با شورش‌هایی مواجه بودید که تاکنون هرگز ندیده بودید.کنترل چپگرایان افراطی از دست دموکرات‌ها خارج شده است».

وی در پاسخ به انتقادات روز گذشته سپس بار دیگر به انتقاد از «جو بایدن» رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اشاره کرد و گفت: «فراموش نکنید که بایدن تا این انتخابات (ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰)، از زیرزمین خود بیرون نیامده بود».

بایدن روز گذشته طی سخنرانی در پنسیلوانیا که یکی از حساس‌ترین ایالات سرنوشت‌ساز آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر 2020 محسوب می‌شود، با انتقاد از عملکرد ترامپ تأکید کرد که بحران‌های فعلی در آمریکا در سایه مدیریت ترامپ تشدید شده‌ است.

ترامپ در ادامه مصاحبه به تصمیم خود در خصوص سفر به «کنوشا» ایالت «ویسکانسین» که حدود یک هفته است شاهد اعتراضات ضدنژادپرستی است، توضیح داد: «من به این دلیل به آنجا می‌روم که طرفدار اجرای قانون هستم و می‌خواهم از نیروهای امنیتی قدردانی کنم. آنها کارشان را خوب انجام می‌دهند».

رئیس‌جمهور آمریکا در حالی در خصوص قصد دارد امروز به کنوشا برود که که  «تونی ایوِرز» فرماندار ایالت ویسکانسین روز یکشنبه درباره تصمیم او برای سفر به شهر کنوشا در میانه موج اعتراضات ضد نژادپرستی و خشونت پلیس ابراز نگرانی کرد و از ترامپ خواست در برنامه سفر خود تجدیدنظر کند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند