کدخبر: ۳۵۹۱۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کدام کشور به دنبال میانجی گری بین ایران و آمریکاست؟

اقتصاد نیوز : وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: از مذاکرات مستقیم ایران و امریکا حمایت می‌کنیم و برای کمک به این دو کشور در آغاز مذاکرات آماده‌ایم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرگئی لاوروف گفت: ما آماده مذاکره با هر دو طرف برای فراهم کردن زمینه گفت‌وگوهای مستقیم هستم، اما در صورتی که هر دو علاقه‌مند باشند. به اعتقاد ما مطرح کردن اختلاف‌ها و مسائل به‌صورت مستقیم و دریافت پاسخ‌ها بدون واسطه از هر چیز دیگری بهتر است.

وی بار دیگر با زیر سؤال بردن امریکا به‌دلیل خروج از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ ادامه داد: امریکایی‌ها نه تنها از برجام خارج شدند بلکه دیگر کشورها را هم از تجارت با ایران منع کرده‌اند.

لاوروف با اشاره به تلاش‌های اخیر امریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران گفت: امریکا در حالی می‌خواهد از مکانیسم حقوقی موجود در برجام علیه تهران استفاده کند که هدف از ایجاد آن بازگرداندن تحریم‌ها در صورتی بود که ایران به تعهداتش عمل نمی‌کرد.

وی ادامه داد: امریکا امروز چنین حقی ندارد، چرا که واشنگتن پیشتر از برجام خارج شده است و با خروج خود از این توافق عملاً از تمامی حقوق خود در این زمینه کناره‌گیری کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند