کدخبر: ۳۵۹۲۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

صدور حکم اعدام برای هفت نفر از حمله‌کنندگان به حسینیه شیعیان در عربستان

اقتصادنیوز: دادگاه کیفری عربستان سعودی روز چهارشنبه در حکم بدوی، هفت نفر را به جرم حمله به حسینیه‌ای در مراسم عزاداری شیعیان در سال ۲۰۱۴ به اعدام محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از تارنمای روزنامه "عکاظ" عربستان، همچنین سه تن از متهمان  به ۲۵ سال زندان محکوم شدند.جلسه دادگاه دو متهم  به خاطر عدم حضور به تعویق افتاد.

این افراد به خاطر حمله به یک حسینیه در عاشورای سال ۲۰۱۴ در روستای "الدالوه" در استان احسا در منطقه الشرقیه عربستان که ساکنان آن را شیعیان تشکیل می‌دهند، محکوم می‌شوند.

شبکه دولتی الاخباریه عربستان نیز در این باره گزارش داد که دادگاه کیفری این کشور احکام بدوی علیه متهمان در عملیات تروریستی در الدالوه را صادر کرده که در جریان آن هفت نفر به اعدام ، سه تن هریک به تحمل ۲۵ سال زندان محکوم شدند و محاکمه دو نفر دیگر نیز به تاریخ دیگری موکول شده است.

در حمله به این مراسم هفت تن کشته و چند تن دیگر زخمی شدند، این حمله توسط چند نفر نقابدار صورت گرفت و مقام‌های عربستانی مدعی هستند که عاملان این حمله زندانیان سابق عضو داعش بوده‌اند.

عکاظ به نام متهمان هیچ اشاره‌ای نکرده است،

براساس این گزارش، این احکام قابل فرجام خواهی است و محکومان می‌توانند به این احکام اعتراض کنند.

ماه می سال ۲۰۱۵ میلادی نیز یک عامل انتحاری وابسته به گروهک تروریستی داعش در یک روز جمعه به مسجد شیعیان در دهستان "القدیح" در استان "القطیف" در شرق عربستان حمله برد که در جریان آن ۲۱ نفر کشته شدند.

در همین رابطه، یک فرد مسلح ۱۷ اکتبر ۲۰۱۵ نیز حسینیه شیعیان در شرق عربستان را به گلوله بست که در جریان آن پنج تن کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند، حمله‌ای که شاخه داعش در بحرین آن را برعهده گرفته بود.

شیعیان که مدت هاست از انواع تبعیض در عربستان رنج می‌برند و در حاشیه قرار گرفته‌اند، ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت ۳۳ میلیونی عربستان را تشکیل می‌دهند.

این مطلب برایم مفید است
65 نفر این پست را پسندیده اند