کدخبر: ۳۵۹۴۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فرانسه پشت عراق درآمد

اقتصاد نیوز : «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه شامگاه پنجشنبه در توئیتی از استقبال مقام های عراقی در سفرش به بغداد قدردانی کرد و گفت که پاریس برای بسیج جامعه جهانی در حمایت از عراق تلاش خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا: مکرون در این پیام توئیتری نوشته که «از «برهم صالح» رئیس جمهوری و همه مقام های سیاسی عراق قدردانی می کنم که از من در بغداد استقبال کردند.»

رئیس جمهوری فرانسه افزود که چالش های زیادی در انتظار ما است و من می خواهم از مردم عراق حمایت کنم و تأکید کردم که «شما می توانید روی تعهد من حساب کنید.»

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه دیروز چهارشنبه در سفری یک روزه وارد بغداد شد و با روسای سه گانه عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

مکرون پیش از ورود به بغداد در توئیتی گفته بود که حامل یک طرح با همکاری سازمان ملل برای حمایت از حاکمیت ملی در عراق است.

وی در نشست خبری مشترک با «برهم صالح» همتای عراقی نیز خاطر نشان کرد که دخالت‌های خارجی یکی از چالش‌های عراق است که منافع ملی این کشور را تضعیف می‌کند.

مکرون همچنین در نشست مطبوعاتی مشترک با الکاظمی گفت که پاریس خواهان همراهی و مشارکت در اجرای طرح‌های مهم و زیربنایی عراق به ویژه متروی بغداد و پروژه‌های انرژی است.

وی تاکید کرد که فرانسه به تامین منابع انرژی در عراق پایبند و آماده اجرای طرح‌های انرژی در این کشور است.

رئیس جمهوری فرانسه در این سفر همچنین در نشست‌های جداگانه با «نچیروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان این کشور دیدار و و گفت‌وگو کرد.

 
  •  
  •  
  •  

 

این مطلب برایم مفید است
83 نفر این پست را پسندیده اند