بازی سودجویان با جان مردم؛ توزیع و فروش ماسک‌های تاریخ مصرف گذشته خارجی

کدخبر: 359435
اقتصادنیوز : معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت فارس با اظهار تاسف از بازیچه قرار دادن سلامت مردم توسط افراد سودجو، از توزیع و فروش ماسک‌های تاریخ مصرف گذشته خارجی در بازار خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی سازمان صمت فارس، محمدابراهیم صداقت اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش تقاضای مردم برای خرید ماسک، متاسفانه برخی افراد سودجو به توزیع ماسک‌های قاچاق تاریخ مصرف گذشته در بازار اقدام کرده اند.

ماسک

صداقت گفت: بر پایه گزارش‌های دریافتی و تحقیقات میدانی به عمل آمده مشخص شد این ماسک‌ها تولید یک کشور خارجی بوده و از طریق کشورهای حوزه خلیج فارس وارد ایران شده و برخی افراد سودجو آن را وارد بازار استان به ویژه شیراز کرده‌اند.

وی عنوان کرد: بر اساس این گزارش‌ها بازرسی از بازار ماسک و واحدهای عرضه‌کننده ماسک و محلول‌های بهداشتی در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفت که با بازرسی‌های به عمل آمده مشخص شد توزیع ماسک قاچاق تاریخ مصرف گذشته در شیراز توسط برخی واحدهای صنفی و داروخانه‌ها انجام می شود.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس تاکید کرد: از آنجا که ماسک کالای سلامت محور است و مستقیما با سلامت مردم سر و کار دارد بنابراین نظارت بر این محصول و برخورد با متخلفین در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفت.

صداقت با اشاره به اینکه طی بررسی‌های صورت گرفته توزیع این ماسک ها در برخی داروخانه‌ها در حال انجام است، گفت: از آنجا که نظارت بر داروخانه‌های بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است با این دانشگاه برای برخورد با داروخانه‌هایی که به توزیع و فروش این ماسک‌های قاچاق و تاریخ مصرف گذشته می‌پردازند، هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی گفت: طی بازرسی‌های به عمل آمده از واحدهای صنفی فروشندگان لوازم بهداشتی و لوازم پزشکی برای 6 واحد که به توزیع این ماسک‌های قاچاق تاریخ مصرف گذشته می‌پرداختند پرونده تخلف به ارزش ریالی 156 میلیون ریال تشکیل و تاکنون 7 هزار و 800 ماسک از سطح بازار جمع‌آوری شده است ضمن آنکه بازرسی‌ها از مراکز عرضه ماسک و محلول ضدعفونی همچنان ادامه دارد و با متخلفین به شدت برخورد می‌شود.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس تصریح کرد: انتظار داریم واحدهای صنفی و داروخانه‌های استان فارس به‌منظور حمایت از تولید داخلی به‌خرید ماسک از واحدهای تولیدی استان که با نظارت دستگاه‌های نظارتی مربوطه به تولید این محصول بهداشتی می‌پردازند، اقدام کنند.

صداقت از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف موارد را از طریق تلفن 124 ستاد خبری سازمان صمت فارس اطلاع دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما