روشندل آوازه خوانی که وزیر شد

کدخبر: 359458
اقتصادنیوز : برای اولین بار، یک نابینا (روشندل) در تونس، به سمت وزیر منصوب شد.او عود می نوازد؛ آواز می خواند و شعر می نویسد. "ولید الزیدی" اولین روشندل تونس است که توانست دکتری ادبیات کسب کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران، "ولید الزیدی" به عنوان وزیر فرهنگ جدید تونس معرفی شده است.  او دارای مدرک دکتری ادبیات است.

یک نابینا در تونس وزیر شد

"ولید الزیدی" یکی از اعضای هیات وزیران دولت جدید تونس به ریاست هشام المشیشی (نخست وزیر) است که دیروز چهارشنبه توانست از پارلمان، رای اعتماد بگیرد.

لزیدی متولد 10 اردیبهشت 1365 ( 30 آوریل 1986 ) در استان الکاف تونس است. او اولین روشندل تونس است که توانست دکتری ادبیات کسب کند.

الزبیدی در کودکی، بینایی خود را از دست داد اما توانست لیسانس خود را از مرکز آموزش عالی الکفیف در شهر السوسه به دست آورد و سپس به مرکز عالی تحقیقات ادبی و علوم انسانی در شهر قرجانی رفت و در نهایت به مرکز آموزش عالی معلمان  در شهر تونس پیوست.

او همچنین به عنوان استاد ترجمه در دانشکده ادبیات و هنر و علوم انسانی در شهر منوبه فعالیت می کند.

این شهروند تونسی بعد از انتخاب به عنوان وزیر فرهنگ گفت: طرح من رساندن فرهنگ برای افراد فراموش شده و نادیده گرفته شده است. رساندن فرهنگ برای کودکانی است که درمناطق کم توسعه و محروم به دنیا می آیند؛ افرادی که ارتباط میان آنها و فرهنگ، به دلایلی، قطع شده است. هدف من، مشارکت شهروندان با هر سن یا از هر بخشی در تولیدات فرهنگی کشور است.

قبل از این، الزیدی از پذیرش سمت وزیر فرهنگ خودداری کرده و نخست وزیر هم این موضوع را پذیرفته بود اما رئیس جمهوری بعد از اطلاع از این موضوع، خواستار حضور وی در کابینه شد و او نیز قبول کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما