امام جمعه قم:

باید به خاطر لاابالی گری برخی افراد در ایام محرم خون گریه کرد

کدخبر: 359485
​اقتصادنیوز: سید هاشم حسینی بوشهری خطبه های جمعه این هفته را به دلیل قرارگیری شهر مقدس قم در وضعیت قرمز کرونایی به صورت مجازی ایراد کرد.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری حوزه در بخشی از سخنان خود از برپایی مراسم های عزاداری آبرومند در کشورمان قدردانی کرد و گفت: با مشارکت همه مردم و مسؤولان و هیأت های مذهبی، بار دیگر شور حسینی در کشورمان به راه افتاد و مراسم های عزاداری با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد، گرچه در این میان برخی دچار افراط و تفریط شده بودند.

حسینی بوشهری با اشاره به فرارسیدن دوران اسارت اهل بیت(ع) پس از واقعه عاشورا، خاطرنشان کرد: نهضت اباعبدالله الحسین(ع) تا همیشه تاریخ جاودانه مانده است و امروز در سراسر جهان برای مظلومیت سیدالشهدا(ع) و یاران باوفایش مراسم های عزاداری برپا می کنند.

وی برخی حرمت شکنی ها و لاابالی گری در برخی شهرها در ایام محرم و گلایه مردم از این مسأله را مورد توجه قرار داد و گفت: حقیقتا باید در برابر حرمت شکنی برخی افراد نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) خون گریه کرد و ما از دستگاه قضایی و مسؤولان می خواهیم که اجازه ندهند که دشمنان در داخل و خارج از کشور اسلام و انقلاب را زیر سؤال ببرند.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما