کدخبر: ۳۵۹۸۳۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار اردوغان به یونان

اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهوری ترکیه به یونان بابت بی‌توجهی به ایده مذاکرات درباره مناقشه در شرق مدیترانه هشدار داد و گفت، آتن اراده آنکارا را در حفاظت از منافعش در منطقه خواهد دید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: آنها یا باید زبان سیاست و دیپلماسی را بفهمند یا اینکه تجربیات دردناک را شاهد باشند. ترکیه قدرت کافی سیاسی، اقتصادی و ‌نظامی  برای از بین بردن نقشه‌های نادرست و اسناد مرتبط به دریای مدیترانه دارد.

اظهارات اردوغان در پی آن مطرح شد که مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، آتن را به دروغگویی متهم کرد؛ یونان گفته بود که هرگز با مذاکرات فنی با ترکیه درباره مدیترانه موافقت نمی‌کند.

پیشتر ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفته بود که یونان و ترکیه با انجام مذاکرات برای حل مناقشه بر سر دریای مدیترانه شرقی موافقت کردند پیشنهادی که آتن آن را رد کرد.

ترکیه از یونان خواسته تا این مناقشه را با مذاکره حل و فصل کند تا از درگیری‌های احتمالی پرهیز شود و به کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه نسبت به مداخله در مساله‌ای که بین آتن و آنکاراست، هشدار داده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند