کدخبر: ۳۵۹۹۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آخرین خبرها از خسارت‌های زلزله 5 ریشتری استان گلستان

آخرین خبرها از خسارت‌های زلزله ۵ ریشتری استان گلستان

اقتصادنیوز: فرماندار رامیان گفت: براثر زمین لرزه ۵ و یک دهم ریشتری ساعت ۲:۴ دقیقه بامداد امروز در این شهرستان، چهار تا پنج نفر از اهالی دو روستای "قورچای و ویرو" مصدوم شدند.

به گزارش اقتصادنیوز حمیدرضا چوبداری در گفت و گو با ایرنا افزود: این افراد عمدتا به سبب ترس و اضطراب ناشی از زلزله و هنگام خارج شدن از منزل دچار مصدومیت شدند که بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی بابیان اینکه وضعیت عمومی مصدومان زمین لرزه بامداد امروز خوب است، افزود: براساس گزارش‌های اولیه دریافتی از دهیاران دو روستای اشاره شده، این زمین لرزه همچنین سبب ایجاد ترک در برخی واحدهای مسکونی که غالبا "کاه گلی" بودند، شده است.

چوبداری اضافه کرد: براثر این زمین لرزه همچنین گاز و برق برخی از مناطق روستایی رامیان قطع شد که بلافاصله توسط تیم‌های کشیک ادارات مذکور وصل شد.

فرماندار رامیان همچنین از اعزام گروه‌هایی از ستاد مدیریت بحران این شهرستان به مناطق روستایی خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه به نظر می رسد زمین لرزه ساعت ۲ و چهار دقیقه بامداد امروز خسارت جانی نداشته باشد.

وی افزود: با این حال برآورد دقیق خسارت با روشن شدن هوا و جمع بندی گزارش‌های دریافتی، اطلاع رسانی می‌شود.

شهرستان رامیان با افزون بر ۸۵ هزار نفر درشرق استان گلستان واقع است.

به گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۹ کیلومتری زمین در ۳ کیلومتری «رامیان»، ۹ کیلومتری «آزادشهر» و ۱۰ کیلومتری «خان ببین» رخ داد.

این زمین لرزه در بیشتر شهرای استان گلستان احساس شد و برای دقایقی مردم را به بیرون از خانه کشاند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند