کدخبر: ۳۶۰۰۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
محکومیت یک دختر به سه سال حبس به جرم انتشار فیلم رقص در اینستاگرام +عکس

محکومیت یک دختر به سه سال حبس به جرم انتشار فیلم رقص در اینستاگرام +عکس

اقتصادنیوز : به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رکنا، بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان "نقض هنجارهای اخلاقی" جرم‌انگاری شد.

به گزارش اقتصادنیوز، منار سماع، دختر مصری در خانه با یک ترانه مشهور می‌رقصد. او با موبایل از حرکات خودش فیلم می‌گیرد و در اینترنت منتشر می‌کند. فیلم با استقبال خوبی روبرو می‌شود و در پورتال ویدئویی "تیک تاک" هزاران مرتبه لایک می‌خورد.

فیلم رقصیدن یک دختر در اینستاگرام او را به زندان انداخت + عکس و حزییات / مصر

البته همه کسانی که فیلم را می‌بینند، نظر مساعدی به آن ندارند. از جمله آقای اشرف فرهت، وکیل دادگستری که حرکات منار را "قبیح" می‌داند و گزارش آن را به مقامات می‌دهد. کمی بعد دادستانی قاهره حکم بازداشت دختر جوان را به اتهام "وهن جامعه مصر" و "نقض عفت عمومی" صادر می‌کند.

منار قبلا مهماندار هواپیما بوده و بعد از ورود به عرصه مدلینگ، به چهره‌ای مطرح و تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی مبدل شده است. مادرش زنی دین‌دار و سنتی است، اما منار همیشه به او اطمینان داده که عکس یا فیلمی پست نمی‌کند که به عزت خانواده لطمه بزند.

در هنجارهای غربی، رقص و رفتار منار، می‌تواند کاری بی‌ضرر، بامزه یا حتی الکی باشد، اما اشرف فرهت می‌‌گوید یک دختر مصری حق ندارد "حرکات شنیع" انجام دهد.

دادگاه هم با تبعیت از همین گزاره، برای منار سه سال حبس بریده است. منار اولین و آخرین زن مصری نیست که به خاطر انتشار تصاویرش در اینترنت، به زندان محکوم می‌شود

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند