مصطفی ادیب با چه سبکی کابینه تشکیل می‌دهد؟

کدخبر: 360012
اقتصاد نیوز : یک روزنامه لبنانی نوشت، نخست‌وزیر مکلف، سازوکاری در تشکیل دولت به کار گرفته که قبل از او کسی آن را اتخاذ نکرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «مصطفی ادیب» سفیر لبنان در آلمان در دهم شهریور و با کسب نود رأی در رایزنی‌های پارلمانی میان احزاب سیاسی مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شد.

روزنامه «الجمهوریه» امروز (دوشنبه) در این خصوص نوشت، در حالی که ادیب تماس‌های خود برای تشکیل دولت را به صورت کاملا محرمانه و به دور از سر و صدا انجام می‌دهد صحنه سیاسی شاهد یک تشکیلات دولتی فرضی است که کسی آن را بر عهده نمی‌گیرد.

در ادامه این گزارش به نقل از منابع آگاه آمده است: سکوت نخست‌وزیر مکلف به این برمی‌گردد که وی سازوکاری در تشکیل دولت به کار گرفته که قبل از او هیچ کسی آن را اتخاذ نکرده است. وی تا به امروز از هیچ طرفی خواستار ارائه نام شخصی نشده است.

الجمهوریه افزود، «بیت الوسط» (مقر اقامت سعد الحریری در بیروت) تا کنون مداخله‌ای در روند تشکیل دولت نداشته است. منابع وابسته به بیت‌الوسط به این روزنامه گفتند «ادیب چیزی از ما درخواست نکرده و ما نیز خواستاری هیچ اقدامی از وی نشده‌ایم».

این منابع انتشار برخی اخبار مبنی بر برگزاری دیدارهایی در بیت‌الوسط را تکذیب کردند.

اخیرا  «سالم زهران» مدیر مرکز رسانه‌ای «الارتکاز» لبنان اعلام کرد، «میشل عون» رئیس‌جمهور این کشور تمایل به تشکیل دولتی متشکل از ۲۴ وزیر و بدون ادغام وزارتخانه‌ها دارد. 

زهران با حضور در شبکه «المیادین» تصریح کرد: اما «مصطفی ادیب» نخست‌وزیر مکلف طرح تشکیل دولتی متشکل از ۱۴ وزیر را مطرح کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما