ترامپ به جان بولتون: یک ابله به تمام معنا هستی

کدخبر: 360111
اقتصادنیوز : رئیس جمهور آمریکا از مشاور سابق امنیت ملی خود به دلیل اظهارنظر درباره نامه‌های رهبر کره‌شمالی انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری به اظهارات اخیر «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی خود واکنش نشان داد.

ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «شنیدم که جان بولتونِ احمق گفته من حرف‌هایی درباره دریافت نامه‌های عاشقانه از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی زده‌ام، انگار که من به راستی این نامه‌ها را عاشقانه می‌پنداشتم. مشخص بود که این حرف‌ها شوخی بود و بولتون به معنای واقعی خیلی ابله است!»

ترامپ بار‌ها از «رابطه خوبش» با رهبر کره شمالی گفته و بار‌ها از «نامه‌های عاشقانه‌ای» که کیم جونگ اون برای او فرستاده تمجید و تشکر کرده است.

به طور مثال به تازگی رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت روابط وی با کیم جونگ اون «خوب» است و اینکه واشنگتن قبل از شیوع ویروس کرونا رابطه خوبی با چین داشته است.

پیش تر ترامپ گفته بود: « به تازگی از او [کیم جونگ اون] یادداشت خوبی دریافت کردم، این یک یادداشت خوب بود، فکر می‌کنم با هم خوب کنار می‌آییم.»

البته صحبت‌های ترامپ درباره کیم جونگ اون تازگی ندارد و او در طول دوره ریاست جمهوری خود بار‌ها بر خوب بودن روابطش با رهبر کره شمال تاکید داشته و با اشاره به مکاتبات میانشان گفته است از او «نامه‌های عاشقانه

 

» دریافت می‌کند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما